تور دریاچه گهر و دره نگار

به گزارش عرصه، شرکت خدماتی مسافرتی اسپیلت، تور ۲٫۵ روزه در دریاچه گهر و دره نگار باقیمت: ۴,۷۰۰,۰۰۰ ریال برگزار میکند.

 

دیدنی ها و فعالیت های سفر

جاذبه ها : پیاده روی و کوهپیمایی در دامنه های اشترانکوه، دیدار از دریاچه کوهستانی و نیلی رنگ گهر، گشت ساحل و جنگل‏ بید، گذران ۲ شب اقامت در کمپینگ چادر کنار دریاچه، شب نشینی دور آتش در خنکای گهر، پیمایش دره افسانه ای نگار(نی‌گا).

منطقه : لرستان، دورود.

نـوع فعـالـیت : پیاده روی، دره نوردی و کوهپیمایی سنگین. ( روز اول ۶ ساعت و روز دوم ۸ ساعت) در این سفر کوله پشتی ها با قاطر حمل میشود و شما سبک بار کوهپیمایی خواهید کرد، ضمناً مسافت ۴۵۰ کیلومتری  تهران تا دورود  در شرایط عادی و بدون توقف ۷ ساعت می باشد.

روز(ها) شرح برنامه روزانه
پنج شنبه
۹۵/۰۸/۲۷
حرکت شبانه با اتوبوس VIP به سوی شهر دورود.
جمعه
۹۵/۰۸/۲۸
صبحگاهان رسیدن به شهر دورود و صرف صبحانه در رستوران، در همین مکان اقدام به آماده کردن وسایل مورد نیازتان در مسیر راه پیمایی امروز تا عصر در قالب یک کوله پشتی‌کوچک، و بستن کوله پشتی بزرگتان برای بار گیری روی چهار پایان محترم! ادامه مسیر با مینی بوس‏های محلی تا پارکینگ چشمه خیه،تحویل کوله پشتی‌هابه واحد باربری و شروع پیاده‏روی در مراتع وکوهستان، عبور از گردنه پنبه‌کار تا رسیدن به خنکای چشمه(آب سفید)، صرف ناهار در طبیعت و استراحتی کوتاه، ادامه پیاده روی تا دریاچه‏ی گهر و تحویل گرفتن چادرهای گروهی، وقت آزاد جهت استراحت و آبتنی در قسمت کم عمق دریاچه تا زمان صرف شام و شب نشینی دور آتش.
شنبه
۹۵/۰۸/۲۹
صبحگاهان بیدار شدن و صرف صبحانه، تحویل دادن کوله پشتی‌ها به مسئول باربری وشروع پیاده روی(راس ساعت ۶ صبح)، پیمایش دره نگار(نی‌گا) و عبور متعدد از رودخانه و گذر از جنگل گردو صرف ناهار کنار چشمه و ادامه تا پارکینگ، تحویل گرفتن کوله پشتی‌ها از واحد باربری و سوار شدن به مینی‌بوس ها، رفتن به شهر دورود و رسیدن به رستوران برای صرف عصرانه  (حدود ساعت ۵ بعد ازظهر)، جابه‌جا شدن از مینی‌بوس ها به اتوبوس VIP جهت بازگشت به تهران، رسیدن حدود ساعت ۲۳ (۱۱ شب).

 

خدمات

وسیله مسافرتی :اتوبوس VIP جهت رفت و برگشت به شهر دورود، مینی بوس محلی برای مسیرهای کوهستانی، چهارپایان برای حمل کوله پشتی طبیعت‌گردان در مسیر های پیاده روی.

اقامت :  ۱ شب کمپ کنار دریاچه در چادر گروهی (غیر اختصاصی).

وعده های غذایی :  ۳ وعده صبحانه، ۱ وعده ناهار، ۱ وعده شام و پذیرایی‌های میان‌وعده.

روز(ها) صبحانه ناهار شام اقامت
پنج شنبه
۹۵/۰۸/۲۷


استراحت شبانه در
داخل اتوبوس
جمعه
۹۵/۰۸/۲۸
برعهده اسپیلت در
رستوران
برعهده گردشگر در
قابل حمل
برعهده اسپیلت در
طبیعت
کمپینگ چادر
کنار دریاچه
شنبه
۹۵/۰۸/۲۹
برعهده اسپیلت در
طبیعت
برعهده اسپیلت در
رستوران
برعهده اسپیلت در
رستوران

سایر خدمات : هیزم برای شب نشینی دور آتش، ورودیه ها، بیمه مسئولیت مدنی سفر، راهنمای مجرب طبیعت گردی و راهنمای محلی.

 

زمان و مبدا حرکت
تاریخ و زمان حرکت:

۱۳۹۵/۰۸/۲۷ ساعت ۲۳:۰۰

تاریخ و زمان بازگشت (به تهران):

۱۳۹۵/۰۸/۲۹ ساعت ۲۲:۰۰

محل حرکت:

میدان آرژانتین ضلع غربی، لطفا ۳۰ دقیقه قبل در محل قرار حضور داشته باشید.

لوازم سفر

لوازم ضـروری سفر که حتما باید همراه داشته باشید:

کفش کوه پیمایی سبک(ترکینگ)، علاوه بر آن یک جفت هم کفش صندل ویا کتانی اسپورتکس برای عبور از رودخانه های دره نگار،کوله پشتی کوچک یک روزه، باتوم کوه پیمایی،  لباس مناسب طبیعت گردی، کیسه خواب و زیر انداز مخصوص کیسه خواب، بالش بادی برای خواب داخل چادر، کاپشن بادگیر و لباس نیم‌گرم اضافه، پانچو برای مواقع بارانی،  قمقمه آب (پر شده)، لیوان شخصی، هد لمپ، داروی مصرفی شخصی، کوله پشتی بزرگ که تمام وسایلتان در آن جای گیرد برای حمل با چهارپایان، کارت شناسایی معتبر.

لوازمی که اگر همراه بیاورید سفر بهتری را تجربه می کنید:

پشت گردنی بادی برای خواب راحت داخل اتوبوس، کلاه و عینک آفتابی، فلاسک کوچک چای(پر شده)، لوازم آب‌تنی، دوربین عکاسی، نقشه منطقه.

 

 

خرید تور

جهت خرید آنلاین تور به لینک زیر مراجعه کنید

http://www.spilet.com/TShop1390.aspxدیدگاهها بسته شده است.