دستگاهی که مشکلات دهان و دندان را تشخیص می‌دهد

به گزارش عرصه به نقل از ورج، این دستگاه که Mint نام دارد، مورد تایید FDA بوده و می‌تواند از طریق بلوتوث با اپلیکیشن همراه خود همگام سازی شود.

این فناوری جدید با گوشی‌های هوشمند کار کرده و امکان بررسی وضعیت سلامت دهان و دندان را به کاربران می‌دهد.

Mint وجود بوی بد در تنفس را تشخیص داده و برای مراجعه به دندانپزشک به کاربر هشدار می‌دهد

دهان انسان به دلیل تاریک و مرطوب بودن، یک مکان مناسب برای جولاندهی ویروس‌ها، قارچ‌ها و بیش از ۱۰۰۰ گونه باکتری است.

این میکروب‌ها که در شکاف بین لثه‌ها و دندان‌ها لانه می‌کنند می‌توانند گاهی اوقات مشکلات جدی مانند پوسیدگی دندان و بیماری لثه را برای انسان بوجود آورند.

این مشکلات همچنین می‌تواند به بد بو شدن تنفس منجر شود.

بنابراین سریع ترین راه برای بررسی بهداشت دهان و دندان بوییدن تنفس بوده که اگر دارای بوی نامطلوب و آزار دهنده باشد می‌تواند به انسان برای وجود یک مشکل هشدار دهد.

نحوه استفاده از این دستگاه کوچک و قابل حمل طی دستورالعمل ارائه شده به این صورت است که دستگاه را در ابتدای دهان و بین لبها قرار داده و دهان را به مدت ۳۰ ثانیه می‌بندیم تا هوای موجود در داخل دهان به داخل دستگاه راه یابد.

برای استفاده از این دستگاه نیازی به دمیدن تنفس در آن نداریم و Mint تنفس کاربر را در خود می‌کشد و به وسیله سنسورهای الکتروشیمیایی مولکول‌های حاوی سولفور را تشخیص می‌دهد.

سپس اندازه‌گیری های به دست آمده را به درجه سلامت دهان تبدیل می‌کند برای مثال درجه سلامت ‘A’ به این معناست که وضعیت بهداشت دهان و دندان در سطح نرمال و خوبی قرار دارد و درجه ‘F’ به معنی هشداری برای مراجعه به یک دندانپزشک است.

فروش این فناوری جدید در پایان ماه سپتامبر و با قیمت  99.99 دلار آغاز خواهد شد.دیدگاهها بسته شده است.