انتقال "باز آلدرین" از قطب جنوب به بیمارستان

به گزارش عرصه به نقل از سی.ان.ان، باز آلدرین ۸۶ ساله که در سفری سیاحتی به قطب جنوب با مشکلاتی روبرو شده بود، بلافاصله به بیمارستانی  در کریس‌چرچ نیوزلند منتقل شد.

به گفته بنیاد علوم آمریکا، اگرچه در ریه‌های آلدرین آب وجود دارد، اما به خوبی به آنتی‌بیوتیک واکنش نشان داده و بصورت شبانه روزی تحت نظارت است. همچنین حال عمومی این فضانورد کهنه‌کار خوب عنوان شده است.

آلدرین در یک گروه گردشگری برای بازدید از ایستگاه قطبی آموندسن-اسکات در قطب جنوب در حال سیاحت بود که قرار بود تا ۱۲ دسامبر ­(۲۲ آبان) ادامه یابد. اما به تشخیص پزشکان توسط هواپیمای LC-130s که به اسکی برای فرود در قطب مجهز است، به نیوزلند فرستاده شد.

به گفته پزشکان، بسیاری از بازدیدکنندگان از ایستگاه آموندسن-اسکات در قطب جنوب با تغییر ناگهانی ارتفاع مشکل پیدا می‌کنند و بسته به دما و فشار جوی ممکن است فشار مشابه ۳٫۳ کیلومتر بالای سطح دریا را حس کرد که کاهش چشمگیری در سطح اکسیژن را باعث می‌شود. از جمله بیماری می‌توان به کوه‌گرفتگی حاد یا اِدِم ریوی ناشی از ارتفاع بالا (HAPE) اشاره کرد که در برخی موارد به انتقال سریع بیمار به ایستگاه مک‌موردو در نقاط شمالی‌تر منجر می‌شوند.دیدگاهها بسته شده است.