«جایزه جلال» در بخش «نقد ادبی» برنده ندارد

به گزارش عرصه به نقل از روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، هیأت داوران بخش نقد ادبی نهمین دوره جایزه ادبی جلال آل‌ احمد با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که با توجه به مطالعه و بررسی آثار ارسالی به دبیرخانه این دوره از جایزه و همچنین کتاب‌های انتخابی از سوی بنیاد شعر و ادبیات و داستانی که با تحقیق و پرسش از کارشناسان انجام شد، هیچ‌یک از این کتاب‌ها حائز عنوان کتاب برگزیده یا تشویقی نشدند.
ترجمه بودن حدود دو سوم از متن کتاب‌هایی که زیرعنوان «تألیف» منتشر شده‌اند، ذهنیت تک‌بعدی داشتن، غیرمنتقدانه بودن، وجود غلط‌های ویرایشی و نگارشی، انتشار عجولانه و بی‌دقتی در انتخاب اصطلاح و معادل مناسب فارسی، از جمله مشکلات این آثار است که هیأت داوران بخش نقد ادبی نهمین جایزه ادبی جلال آل‌ آحمد را بر این داشت تا اثری را به‌عنوان کتاب برگزیده یا تشویقی این بخش معرفی نکند.
بیانیه هیات داوران بخش نقد ادبی در آیین اختتامیه نهمین جایزه جلال آل‌ احمد خوانده خواهد شد. این مراسم چهارم دی‌ماه از سوی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان در تالار وحدت برگزار می‌شود.
یعقوب آژند، منتقد ادبی، بهمن نامورمطلق، نویسنده و مریم حسینی، استاد دانشگاه، اعضای هیأت داوری بخش نقد ادبی نهمین دوره جایزه ادبی جلال آل‌ احمد بودند.دیدگاهها بسته شده است.