آيين بزرگداشت مهندس مفرح بنيانگذار بانك صادرات ايران برگزار شد

شناسه خبر: ۰
متن:

​آيين بزرگداشت زنده ياد مهندس محمد علي مفرح، بنیانگذار بانک صادرات ایران، با حضور زراعتی مدیرعامل، فتحعلی‌زاده رئیس هیأت مدیره، باقری شکوه مدیرعامل کانون بازنشستگان، اعضای هیأت مدیره کانون بازنشستگان و جمع کثیری از كاركنان شاغل و بازنشسته  در محل کانون بازنشستگان این بانک برگزار شد.
به گزارش عرصه، به نقل از روابط عمومی بانك صادرات ايران، در این مراسم، یاد و خاطره شادروان مهندس محمدعلی مفرح به عنوان مدیری توانمند و دوراندیش که تمام عمر خود را صرف اعتلا و سربلندی بانک صادرات ایران نمود، گرامی داشته شد.
زراعتی با اشاره به تاريخچة اين بانك بزرگ و مردمي گفت: مهندس مفرح به عنوان فردي خلاق و خوش‌فكر بانك صادرات ايران را در سال ١٣٣١ با سختي و تلاش فراوان بنا نهاد، ايشان بانكي را پايه گذاري كرد كه امروزه بيش از ٥٥ هزار خانواده بر سر سفره آن نشسته اند و در طول ٦ دهه فعاليت آن منشاء اثرات بسيار با ارزش و عظيمي بوده كه اين مهم همواره مايه مباهات بانك صادراتي ها مي باشد.
وي يادآور شد: نگاهی گذرا به تاریخ بانکداری کشورمان نشان از این واقعیت دارد که تأسیس "بانک صادرات و معادن ایران" در ١٥ شهریور ماه ١٣٣١ سرآغاز بانکداری به مفهوم واقعی و توام با  رشد و جهش اقتصادی ایران بوده است. در آن روزگار که ارائه خدمات پولی منحصر به اقشار خاص جامعه بود، بانک ها با ماهیتی تماماً دولتی به فعالیت اشتغال داشتند اما این بانک تازه تأسیس که تبلور نبوغ و همت بلند و آینده نگر بنیانگذارانش بود، با انگیزه گسترش خدمات بانکی در میان آحاد جامعه پا به میدان گذاشت و هدف محوری خود را در ترویج این فرهنگ پایه ریزی کرد . 

مدير عامل در بخش پاياني سخنانش اظهار داشت: مهندس مفرح در این راه پر فراز و نشیب با ايجاد نظم و پیوستگی سازمانی توانست بانك را به جایگاه ممتازی برساند و اين موقعیت پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی نيز به یاری کارکنان پاک خود تداوم داشته و دارد.
شايان توجه است مهندس محمدعلى مفرح در نهم آبان سال ١٢٩٥ در خیابان سیروس به دنيا آمد و سال هاى سال براى تعالى بانك صادرات تلاش كرده بود تا اينكه در صبح بيست ودوم مهرماه سال ۱۳۶۱ بر اثر سكته قلبى روى در نقاب سرد خاك كشيد و در قطعه ۸۲ بهشت زهراى تهران به خاك سپرده شد.
یادش گرامی و روحش شاد باد

_MG_3645.jpg

تاریخ: ۱۳۹۵/۰۷/۲۷


دیدگاهها بسته شده است.