خداحافظی محمد فقیری از دنیای کشتی

به گزارش عرصه، محمد فقیری دارنده ۲ مدال طلای کشتی فرنگی جوانان آسیا و نفر پنجم بزرگسالان آسیا در سن ۳۱ سالگی از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.

فقیری برای آخرین بار چند روز پیش به همراه تیم بیمه رازی در سومین دوره رقابت های کشتی فرنگی باشگاه های جهان در وزن ۵۹ کیلوگرم کشتی گرفت که تنها در یک مبارزه برای بیمه رازی به روی تشک رفت اما در پایان با نتیجه یک بر یک مقابل ماکسیم خازارسکی کشتی گیر بلاروس شکست خورد.

فقیری طی سال های گذشته همواره زیر سایه رقیب بزرگی به نام حمید سوریان دارنده ۶ مدال طلای جهان و یک طلای المپیک قرار داشت. فقیری تنها یک مرتبه در مسابقات جهانی بزرگسالان حضور پیدا کرد که نتوانست نتیجه قابل قبولی بگیرد و در نهایت در جایگاه نوزدهم جهان قرار گرفت.

فقیری چندی است با راه اندازی یک باشگاه کشتی در استان تهران مربیگری در این رشته را آغاز کرده است.

 متن نامه خداحافظی فقیری به شرح زیر است:

ویترین محقرانه مدال هایم، جاهای خالی دارد که این خالی بودن،مرا یاد انتظارات محقق نشده خانواده ام از فرزند و برادرشان،یاد نشستن خستگی بر تن و جان معلم عزیزم حسن آقای یوسفی افشار، یاد رفقایی که قلبا آرزومند مدال آوری‌ام بودند و در نهایت مرا، یاد حق و سهمی می اندازد که احساس می کنم از دنیای کشتی داشتم و هیچگاه به آن نرسیدم.

در این راه هم دست زمانه با من جنگید و هم خودم مقصر بودم و گهگاه کوتاهی کردم؛ اما داستان هر چه هست، بقدری خسته ام که دیگر نای قد راست کردن ندارم و تیغ تیز چنگال بغضی ده ساله را روی گلویم احساس می‌کنم و انگار، موعد ترکیدن این بغض لعنتی، امشب که برای همیشه دوبنده هایم را آویزان خواهم کرد، فرارسیده و با عذرخواهی از تمام کسانی‌که آرزوی دشت و کسب مدال جهانی توسط من در دلشان خشکید، دنیای طاقت فرسای قهرمانی را بدرود می گویم.

هم جسم و جانم‌خسته است؛ اما خدا را هزاران مرتبه شکر که این تلخی ها را می توان از منظر حکمت و رحمت خدایی که بزرگی اش در تصورها نمی گنجد؛ دید و تحمل کرد.

ارادتمند شما

محمد فقیریدیدگاهها بسته شده است.