راه‌حلی جز گفتمان برای مقابله با مشکلات جهان اسلام نداریم

به گزارش عرصه، سید عمار حکیم در سی‌امین کنفرانس وحدت اسلامی با بیان این‌که داشتن تنوع یک حقیقت است و ما باید در عین داشتن تنوع، افکار، اندیشه و نقاط مشترک را با هم جمع کنیم و به یک زندگی مسالمت ‌آمیز برسیم، اظهار کرد: اسلام دین تسامح و گذشت است و ما باید نظرات تندروانه و افراطی را کنار بگذاریم و تبلیغات گسترده‌ای در مسیر تقریب داشته باشیم تا بتوانیم با هرگونه تفرقه‌ای مقابله کنیم.

وی گفت: هدف دشمنان از ایجاد تفرقه در بین مسلمانان دور کردن آنها از مساله فلسطین به عنوان مساله‌ اول جهان اسلام است. ما باید با وحدت صفوفمان با سیاست مشهور تفرقه بینداز و حکومت‌کن مقابله کنیم و با برنامه‌هایی که داریم باید در مقابل دخالت بیگانگان متحد شویم و تصویر نادرستی که از اسلام به وجود آمده را تصحیح کنیم.

رییس ائتلاف ملی شیعیان عراق ادامه داد: بحران اسلام یک بحران داخلی است و چیزی نیست که از بیرون آمده باشد. باید با وحدت و همدلی برنامه‌هایی برای مقابله با تکفیری‌ها داشته باشیم و از خطرات و چالش‌های آنها کم کنیم. ما در عراق با تلاش زیاد در حال مبارزه با گروه‌های تکفیری هستیم.

عمار حکیم گفت: امیدواریم برای ملت‌ها و همه مسلمانان نوید پیروزی بیشتر را بشارت دهیم. ما در حال برنامه‌ریزی‌هایی هستیم تا همه گروه‌های عراقی را به همبستگی فرا خوانیم تا آرامش به عراق برگردد. امروز ما راه‌حلی جز گفتمان برای مقابله با مشکلات جهان اسلام نداریم و عزت و کرامت را برای امت مسلمانان می‌خواهیم.دیدگاهها بسته شده است.