سیستم‌عامل جدید گوگل روی خودروهای فیات

به گزارش عرصه به نقل از تک‌تایمز، یک نسخه اولیه کاربردی از این سیستم که Uconnect نام دارد، در نمایشگاه الکترونیک مصرفی ۲۰۱۷ در لاس‌وگاس نمایش داده خواهد شد و قرار است در داشبورد یک خودروی صندوق‌دار(سدان) کرایسلر ۳۰۰ قرار بگیرد.

مشتریان می‌توانند منتظر یک نسخه اصلاح‌شده اندروید باشند که متناسب با سیستم فعلی Uconnect ساخته شده است. به نظر می‌رسد که این سیستم با اندروید اتو متفاوت باشد زیرا شرکت فیات اظهار کرده که اندروید نوقا را برای ادغام سرویس‌های اصلی گوگل به سیستم Uconnect اصلاح خواهد کرد.

کریس بارمان، رئیس بخش مهندسی برق شرکت فیات-کرایسلر در بیانیه‌ای رسمی اظهار کرد: با اندروید ما می‌توانیم رابط کاربری منحصربفرد Uconnect را حفظ کرده و همزمان، سیستم‌های با کاربری آسان‌ خود را با ویژگی‌ها و گروهی از اپلیکیشن‌های اندروید ادغام کنیم.

به گفته بارمان، مشارکت مذکور بدین معنی است که شرکت فیات-کرایسلر و خودروهای آن در توسعه فناوری درون خودرو کمک کنند تا نیازها و مطالبات مشتری را در سیستم‌های سرگرمی اطلاعاتی برآورده سازند.

بلندپروازی‌های گوگل در فناوری‌های خودرویی

با کمی توجه می‌توان درک کرد که مشارکت گوگل و فیات کرایسلر اجتناب‌ناپذیر است. باید به خاطر داشت که گوگل به تازگی اندروید اتو خود را ارتقا داده است. چیزی که اهمیت دارد این است که چگونه دستگاههای حاوی این سیستم عامل می‌توانند تجربه کاملی از اندروید اتو را در زمان اتصال به خودرو تجربه کنند.

این قابلیت در حقیقت می‌تواند نقش سیستم‌های سرگرمی اختصاصی مانند فناوری موجود Uconnect فیات-کرایسلر را کاهش دهد زیرا سیستم اندورید اتو حاوی اپلیکیشن‌های کلیدی مانند نقشه‌های گوگل، اسپوتیفای و دستیار گوگل است که بسیاری از مشتریان خواهان آنها هستند. شرکت فیات تاکید کرده که اندروید نوقا را برای دستیابی به رابط کاربری منحصربفرد Uconnect اصلاح خواهد کرد.دیدگاهها بسته شده است.