خیمنز: روزبهانی را نمی شناسم/ ما کوبایی‌ها فقط برای قهرمانی به هرجا می‌رویم

به گزارش خبرگزاری عرصه، صبح امروز نشست خبری سرمربی کوبایی تیم ملی بوکس با حضور نایب رئیس فدراسیون بوکس برگزار شد. در این نشست خمینز با اشاره به اینکه رمز موفقیت داشتن نظم و تحمل زجر تمرینات سخت است، گفت: تربیت مربیان جوان ایرانی و کسب عنوان قهرمانی در بازی های آسیایی اندونزی و المپیک ۲۰۲۰ توکیو از اهداف اصلی من و فدراسیون بوکس است.

«باربارو فرناندز خیمنز» مربی ۵۷ ساله کوبایی که به تازگی هدایت تیم ملی بوکس ایران را برعهده گرفته است روز چهارشنبه در نخستین نشست خبری خود، تصریح کرد: ۳۶ سال است که در رشته بوکس فعالیت داشته و تمام مقاطع و مدارک مربوط به آن را دارم. ضمن اینکه سالیان زیاد نیز در کشورهای مختلف مربیگری کرده ام.

وی با اشاره به اینکه تیم ملی اکوادور تحت هدایت او توانست برای نخستین بار قهرمان آمریکای لاتین شود، اظهار داشت: همچنین نخستین مدال جهانی اکوادور را کسب کردیم و در کشورهای دیگری چون ونزوئلا، دومنیکن، پاراگوئه و اندونزی نیز مربی بوده ام.

خیمنز با تاکید براینکه کوبا مهد بوکس جهان است، افزود: در مدت دو روزی که کارم را در ایران شروع کرده ام، تمرینات مقدماتی را پشت سر گذاشتیم و برای آشنایی کامل با شرایط ملی پوشان ایران نیاز به زمان است. البته در مسابقات آسیایی تایلند که آن زمان سرمربی تیم ملی اندونزی بودم از تیم ایران اطلاعاتی کسب کردم.

وی در خصوص اینکه چرا پروسه حضورش در ایران به طول انجامید، توضیح داد: مذاکرات کمی طولانی شد و باید از ایران اطلاعات خوبی جمع آوری می کردم و در این راستا با «آسه بال» مربی نامدار بوکس کوبا که سابقه فعالیت در ایران را داشت نیز مشورت انجام دادم.

این مربی در خصوص سقف آرزوهایش در ایران، گفت: کوبایی ها عادت دارند در تیم‌های مختلف به موفقیت برسند و هر مربی آرزوی قهرمانی با تیمش را دارد. با این حال واقع بین هستم و باید تلاش کنیم تا به نتایج مثبتی دست یابیم.

وی در مورد همکاری با مربیان فعلی کادر فنی تیم ایران، گفت: آنها همکارانم هستند و به ایران آمده ام تا تجربیاتم را در اختیار بوکسورها و مربیان قرار دهم.

خیمنز در خصوص نیاز بوکس ایران به جوانگرایی، تصریح کرد: جوانگرایی کار ساده ای نیست و باید با جوانگرایی و به تدریج انجام شود.

وی در مورد اهداف کلان تیم ملی ایران، گفت: باید آنقدر کار کنیم و برنامه خوبی داشته باشیم تا در بازی های آسیایی و المپیک آینده تیم خوبی باشیم. سیستم مدرنی طراحی خواهیم تا تمامی بوکسورها در آن به راحتی سطح خود را بالا برند.

خیمنز در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا «احسان روزبهانی» بوکسور ناکام کشورمان در المپیک ریو در برنامه هایش جایی دارد؟ گفت: اصلا ایشان را نمی شناسم. زمان همه چیز را تغییر می دهد و اگر ورزشکاری در گذشته آمادگی ایده آلی داشته، دلیلی نیست تا اکنون هم خوب باشد. برای من نظم از همه چیز مهمتر است و بوکسورها نمی توانند واقعیت را فراموش کنند.

وی با تاکید بر اینکه برای کمک به بوکس ایران آماده است، افزود: بوکسورهای ایران باید از فکر و حرکات پا به خوبی استفاده کنند تا در رینگ عملکرد بهتری داشته باشند.

سرمربی کوبایی تیم ملی ایران در پایان تاکید کرد که با نظم و تحمل زجر و سختی می توان به موفقیت رسید.

**در ادامه «روح اله حسینی» نایب رئیس فدراسیون بوکس و مدیر تیم های ملی در خصوص تعداد مربیان زیاد در کادر فنی، گفت: در تمامی تیم ها برای هر ۵ بوکسور یک مربی نیاز است و در کشوری چون قزاقستان که توان بالایی دارد، بوکسورها با مربیان اختصاصی خود در اردو حاضر می شوند.

وی در خصوص اختیارات سرمربی کوبایی، گفت: او اختیار تام دارد و پس از مدتی که شناخت خوبی از مربیان ایرانی حاضر در کادر فنی پیدا کرد، می تواند تغییرات ایجاد کند.

حسینی گفت: از خیمنز خواسته ایم تا در تیم های پایه نیز نظرات فنی خود را ارائه کند و حتی برای مربیان داخلی کلاس مربیگری برگزار کند.

وی افزود: اکنون از مربیان جوانی چون «علی مظاهری» که سابقه قهرمانی زیادی دارد در کادر فنی بهره می بریم و از مربی کوبایی توقع نداریم تا معجره کند.دیدگاهها بسته شده است.