۳۳۵ مدخل ویژه دانشنامه دفاع مقدس در قم شناسایی شد

به گزارش عرصه منطقه قم،احمد حسینی در دیدار با استاندار قم خاطرنشان کرد: بنیاد حفظ آثار با فعالیت هفت سازمان،به طور تخصصی در زمینه حفظ و ترویج آثار دفاع مقدس فعالیت می‌کند. دو واحد درس آشنایی با دفاع مقدس و رشته دانشگاهی ادبیات پایداری در سطح کارشناسی ارشد راه‌اندازی شده و در این زمینه تعامل خوبی با برخی دانشگاه‌های قم صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون ۵۸ شهید گمنام در قم خاکسپاری شده‌اند،افزود: تا پایان سال سه یادمان به جمع یادمان‌های تکمیل شده شهدای گمنام در استان افزوده خواهد شد.
حسینی ادامه داد: مرکز فرهنگی انقلاب و دفاع مقدس استان قم حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و امید است مراحل آماده‌سازی و افتتاح ساختمان موزه همزمان با اتمام پروژه محوطه سازی در سال ۹۶ صورت پذیرد.

سیدمهدی صادقی استاندار قم نیز گفت: کمیته‌های هفت گانه شامل کمیته آموزش، هنری و نمایش، فرهنگی و رسانه‌ای، مراکز فرهنگی و یادمان دفاع مقدس، راهیان نور، امور پیشکسوتان و اقشار نقش مهمی در انسجام، هماهنگی و ترویج فرهنگ دفاع مقدس دارند. باید شرح وظایف هر یک از کمیته‌های هفتگانه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مشخص باشد. در این صورت ما می‌توانیم خروجی مطلوبی از عملکرد این کمیته‌ها منطبق بر واقعیات جامعه و در راستای ارزش‌های دفاع مقدس داشته باشیم.

صادقی افزود: اگر در فعالیت کمیته‌های شورای هماهنگی انسجام کافی وجود داشته باشد، می‌توان با همدلی، همکاری و حمایت تمامی دستگاه‌های استان، بدون موازی کاری و با تمرکز بهتر، مناسب‌ترین راه‌ها را برای حفظ و ترویج فعالیت‌های حوزه دفاع مقدس پیگیری کرد.

استاندار قم خاطرنشان کرد: باید اعضای کمیته‌ها به گونه‌ای انتخاب شوند که به شرح وظایف و مسئولیت‌ها آشنایی کافی داشته باشند.دیدگاهها بسته شده است.