آماده باش اورژانس البرز در پی فرو ریختن ساختمان پلاسکو در پایتخت

کرج – رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان البرز از آماده باش اورژانس استان در پی حادثه در ساختمان پلاسکو خبر داد.

مهرداد بابایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر اظهار کرد: به دنبال وقوع حادثه آتش سوزی و فروریختن مجتمع تجاری پلاسکو واقع در بلوار جمهوری تهران، متأسفانه تعدادی از پرسنل فداکار و جان بر کف آتش نشانی تهران در زیر آوار محبوس و گرفتار شده اند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه اورژانس ۱۱۵ استان البرز به منظور امدادرسانی به مصدومان این حادثه، به حالت آماده باش کامل درآمده اند، گفت: پنج دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در منتهی الیه محدوده عملیاتی اورژانس البرز در اتوبان کرج به سمت تهران مستقر شده است.

رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان البرز تاکید کرد: بالگرد پایگاه هوایی اورژانس نیز در صورت نیاز آماده امداد رسانی خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ساختمان پلاسکو صبح امروز دچار حریق شد و پس از چند ساعت فرو ریخت، پیرحسین کولیوند، سرپرست اورژانس کشور از خروج ۷۰ مصدوم از زیر آوار خبر داده و گفته است: قطعا تعدادی افراد فوتی داریم اما آماری از این تعداد در دست نیست.

شهردار تهران نیز گفته است: در حال حاضر بین ۲۰ تا ۲۵ نفر از همکاران آتش نشانی زیر آوار گرفتار شده اند و به هیچ وجه افراد عادی زیر آوار نیستند.

ساختمان پلاسکو، ساختمانی در ضلع شرقی چهارراه استانبول تهران است، از این ساختمان ۱۷ طبقه به ‌عنوان اولین ساختمان مرتفع و مُدرن ایران یاد می‌شود که در سال ١٣٤٣ ساخته شد.دیدگاهها بسته شده است.