۱۵۰۰ موشک هدایت شونده در دستان حماس


منابع رژیم صهیونیستی از وجود ۱۵۰۰ موشک هدایت شونده لیزری ضد تانک در دستان حماس خبر داده و در خصوص احتمال به راه افتادن جنگی تمام عیار میان دو طرف هشدار دادند.

به گزارش عرصه به نقل از دبکا فایل، بر اساس اسناد طبقه بندی شده سری وزارت جنگ رژیم صهیونیستی، این رژیم پس از عدم کسب موفقیت در جلوگیری از حفر تونل های حماس اکنون با پدیده ای به مراتب بزرگتر و جدید مواجه شده است.

جابه جایی اسلحه از صحرای سینا به داخل نوار غزه از طریق تونل های حماس شاید مساله جدیدی نباشد. اما رژیم صهیونیستی اعلام کرده که حماس به موشک های هدایت شونده «بولسا – ۲»، ساخت کره شمالی دست پیدا کرده که در حقیقت نمونه کره ای موشک های هدایت شونده «۹K۱۱۱ فاگوت» شوروی است که در دهه ۸۰ میلادی توسط این کشور ساخته می شد.

این موشک ها قادر هستند تا با استفاده از تکنولوژی لیزر به سادگی کنترل و هدایت شده و به سمت هدف شلیک شوند.

رژیم صهیونیستی هنوز اعلام نکرده این موشک ها از طریق و با چه واسطه ای به دست حماس می رسند. اما ادعا کرده که حماس بیش از ۱۵۰۰ فروند از این نوع موشک هدایت شونده در اختیار دارد.

همچنین مقام های رژیم اشغالگر قدس کاربری این موشک را هدف قرار دادن تانک اعلام کرده و اعتراف کرده اند حماس با در دست داشتن این تعداد موشک هدایت شونده به راحتی قادر است تا جنگی تمام عیار و سخت علیه این رژیم به راه بیندازد.دیدگاهها بسته شده است.