خانواده عجیب آدم کوتوله های ۱۲۵ سانتی/ ببینید

به گزارش عرصه؛ اختلال نادر ژنتیکی موجب شده است ۹ نفر از اعضای یک خانواده ۱۱ نفره با دست و پای کوچک و قدی کوتاه متولد و رشد کنند.

"رام راج چونحان "یکی از اعضای این خانواده که به آدم کوتوله ها معروف شدند در این مورد می گوید :ما یک خانواده ۱۱ نفره هستیم که من و ۸۸ خواهر و برادر دیگرم دچار اختلالی به نام آکندروپلازی یا همان کوتاهی اندام می باشیم.

آدم کوتوله ها

عکس خانواده ۱۱ نفره آدم کوتوله های هندی

آدم کوتوله ها

دو خواهر و برادر بزرگم رشد طبیعی داشتند و اندازه دست و پای آنها شبیه انسان های دیگر است.

این مرد ۵۲ ساله در شهره حیدرآباد هندوستان به همراه دیگر خواهر برادرهای کوتاه قد ش زندگی می کند. اختلال نادر اعضای این خانواده باعث جلب توجه دیگران می شود .

به طوری که "رام راج" می گوید :زمانی که از خانه بیرون میرویم افراد زیادی دور ما جمع می شوند و مدام از ما سوال می کنند که شما اهل کجا هستید و از کجا آمده اید؟ آیا شما از قبیله آدم کوتوله ها باقی مانده اید؟ و سوالات دیگری که ما را آزار می دهد.

آدم کوتوله ها

زندگی سخت آدم کوتوله ها مبتلا به اختلالی نادر

خانواده کوتاه قد من علاوه بر مشکلات اجتماعی با مشکلات سلامتی نیز روبرو هستند کوتاهی پاهایمان راه رفتن را برای ما سخت می کند، و به مرور زمان با گذشت سن پاهایمان توان حرکت مثل سابق را نداشته و ما را در انجام فعالیت های روزانه دچار مشکل می سازد. کسی حاضر نیست ما را به عنوان نیروی کار انتخاب کنند و این مشکل اقتصادی را نیز به باقی مسکلات اضافه می کند.

آدم کوتوله ها

اعضای خانواده آدم کوتوله ها در هند

آدم کوتوله ها   

اختلال آکندروپلازی آدم کوتوله ها

آکندروپلازی نوعی کوتاه قدی مادرزادی است که مشخصه آن کوتاه بودن طول اندام ها است. مشکل اصلی در این بیماران تبدیل غضروف به استخوان در صفحات رشد بخصوص در استخوان های بلند اندام ها است. قد متوسط مرد مبتلا به آکندروپلازی حدود ۱۳۰ سانتیمتر و زن مبتلا حدود ۱۲۴ سانتیمتر است. تنه این بیماران معمولا مشکل خاصی نداشته و کوتاهی بیشتر در اندام های آنها است.

آدم کوتوله ها

 

 

منبع:نمناک

 

 دیدگاهها بسته شده است.