صادقی: فدراسیون هندبال اندر خم یک کوچه مانده است

کیوان صادقی در گفت‌وگو با عرصه، در مورد وضعیت روز هندبال اظهار کرد: بعد از رفتن مهدوی رییس سابق فدراسیون شرایط هندبال شرایط بدی حاکم است و اوضاع با سرپرست اداره می‌شود. سرپرست هم عضو خانواده هندبال نیست و می‌دانند که به طور موقت در این فدراسیون خواهند بود و هدفشان نیز اجرا و ادامه برنامه‌ها است. به نظر من هر وقت رییس هر فدراسیونی به هر دلیلی کنار می‌رود باید هرچه سریعتر رییس بعدی انتخاب شود. در غیر این صورت همه بلاتکلیف هستند و هندبال در سال بعد رقابت‌های زیادی خواهد داشت، اما فدراسیون هنوز اندر خم یک کوچه مانده است و در انتخاب مربی و سرمربی تیم ملی مانده است.

او درباره تهدیدها و فرصت‌های این رشته خاطرنشان کرد: نداشتن رییس بزرگترین تهدید این فدراسیون است و باید هرچه سریعتر این تهدید برطرف شود. اما فرصت‌ها را روز به روز از دست می‌دهیم و در حال حاضر این رشته هیچ برنامه‌ای ندارد و تنها فرصتی است برای عده‌ای که بی‌نظمی و حاشیه ها را دنبال کنند.

وی مناسب‌ترین هدف‌گزاری در این رشته را این گونه عنوان کرد: بی‌نظمی‌های زیادی در این رشته حاکم است که باید هرکسی که به سرکار می‌آید در درجه اول باید با این بی‌نظمی‌ها مقابله کند، همه در این خانواده اعتراض و فرافکنی می‌کنند که در جو خانواده هندبال بسیار تاثیر بدی دارد. همچنین بکارگیری نیروهای مستعد در این رشته وجود ندارد، برنامه‌ای در حال حاضر وجود ندارد. پایه‌ها هم در این رشته و مربیان پایه‌ها بسیار ضعیف هستند. باید هرکسی که به روی کار می‌آید برنامه کوتاه‌مدت، میان مدت و بلند مدت خود را داشته باشد و مهمتر از همه باید بتواند این برنامه‌ها را پیاده کند تا نظم به هندبال برگردد و همه جایگاه های خود را پیدا کنند.

صادقی در مورد نقش وزارت ورزش در کمک به این رشته گفت: به نظر من همانطور که وزارت از تیم هایی چون پرسپولیس و استقلال حمایت می کند، می تواند با تبصره‌ای تمام باشگاه‌های فوتبال ما را مجاب کند تا در سایر رشته‌ها هم تیم‌داری کنند. میانگین در هر تیم فوتبال ما ۸ تا ۱۰ میلیارد هزینه می‌شود، خوب آن باشگاه یک میلیارد هم روی هندبال هزینه کند. این شدنی است و تنها باید نگاه به ورزش عوض شود و دانست که ورزش تنها فوتبال نیست. وزارت می‌تواند بخشنامه‌هایی از این قبیل صادر کند. همچنین در بحث مالیات و دارایی می توانند برخی شرکت‌های خصوصی را مجاب کند تا بخشی از مالیات خود را در ورزش هزینه کنند.

او در انتها گفت: همه کاندیداها قابل احترام هستند و هرکسی که به روی کار می آید باید بتواند بدهی‌های ۲ تا ۳ میلیاردی این فدراسیون را برطرف کند. امیدوارم هرکسی که بر راس می‌نشیند اسپانسر خوبی داشته باشد تا بتواند این بدهی را جبران کند. کار بسیار سختی است.دیدگاهها بسته شده است.