معرفی برترین ها انتخابی تیم ملی کاراته بانوان

به گزارش عرصه ، پیکارهای انتخابی تیم ملی کاراته بانوان با حضور افسانه باقری نایب رییس بانوان فدراسیون، کادرفنی تیم ملی و با قضاوت داوران رسمی فدراسیون تا پاسی از دیشب (پنجشنبه) با انجام مبارزات کاراته‌کاهای اوزان ۵۰-، ۵۵-، ۶۱-، ۶۸- و ۶۸+ کیلوگرم در سالن شهید کبگنیان تهران به طول انجامید و در نهایت نفرات برتر هر وزن معرفی و منتخبین جواز حضور در اردوی تیم ملی را برای شرکت در بازیهای کشورهای اسلامی در باکو آذربایجان و مسابقات قهرمانی آسیا در آستانا قزاقستان کسب کردند.

 مبارزات وزن ۵۰- کیلوگرم

در وزن ۵۰- کیلوگرم که ۴ کاراته‌کا حضور داشتند، ۶ مبارزه انجام شد که زهرا طرازپور ابتدا ۲-۱ فاطمه چیذری را برد و بعد مقابل فرشته موسوی با نتیجه ۲ بر صفر برنده شد و ۶ بر ۵ مقابل بهمن یار باخت اما به دلیل تفاضل بهتر نسب به موسوی و بهمن یار، به عنوان نفر اول این وزن معرفی شد.

هرچند فرشته موسوی و سارا بهمن یار هم ۲ برد و یک باخت را در این وزن دشت کردند اما به خاطر تفاضل در رده های دوم و سوم قرار گرفتند و فاطمه چیذری که در این پیکارها موفق به کسب برد نشد، در جایگاه چهارم قرار گرفت.

 مبارزات وزن ۵۵- کیلوگرم

اما در وزن ۵۵- کیلوگرم، ۵ کاراته‌کا حضور داشتند که در نهایت زهره برزگر با ۳ پیروزی مقابل مینا دژوان (۴-۳)، زهرا کرم پور (۱-۰) و زینب تقوی (۹-صفر) صاحب بیشترین برد شد و نفر اول این وزن لقب گرفت، هرچند برزگر یک باخت مقابل یحیی پور (۶-۳) را متحمل شد.

زهرا کرم پور، زینب تقوی و آناهیتا یحیی پور هم هر ۳، دو برد و دو باخت در کارنامه‌شان ثبت کردند که به خاطر تفاضل به ترتیب دوم تا چهارم شدند. نفر پنجم این وزن هم مینا دژوان بود که پرونده‌اش با یک برد و ۳ باخت بسته شد.

 مبارزات وزن ۶۱- کیلوگرم

همچنین شیما آل سعدی و شبنم واحدی در وزن ۶۱- کیلوگرم که هر دو ۳ برد و یک باخت بدست آوردند به دلیل تفاضل اول و دوم شدند.

بردهای آل سعدی مقابل طرازپور، مهدیه مهدی نیا و ملیکا احدی دشت شد و یک باخت او برابر شبنم واحدی، نفر دوم این وزن رقم خورد. واحدی هم پس از برد برابر آل سعدی، طرازپور و مهدی نیا را شکست داد اما به احدی باخت.

ملیکا احدی ۲ برد و ۲ باخت، فاطمه طراز پور و مهدی مهدی نیا هم یک برد و ۳ باخت در پرونده‌شان ثبت کردند و به ترتیب سوم تا پنجم شدند.

 مبارزات وزن ۶۸- کیلوگرم

در وزن ۶۸- کیلوگرم، بهنوش نجفی یکی از موفق‌ترین کاراته‌کای این دوره از رقابت‌ها بود و مقابل هر ۴ رقیب خود برنده شد تا با اقتدار نفر اول این وزن لقب بگیرد. نجفی ۵ بر یک جعفری را برد، سپس مبینا کاویانی را از پیش رو برداشت، در ادامه ۸ بر ۶ از سد شقایق واحدی گذشت و در نهایت با نتیجه ۵ بر صفر کاظمی را شکست داد.

بعد از او شقایق واحدی ۳ برد و یک باخت را بدست آورد و در جایگاه دوم قرار گرفت. مبینا کاویانی با دو برد و دو باخت به کار خود پایان داد و سوم شد و شیا کاظمی با یک برد و ۳ شکست در رده چهارم جای گرفت. هنگامه جعفری هم هر ۴ مبارزه خود را واگذار کرد و نفر آخر این وزن شد.

** مبارزات وزن ۶۸+ کیلوگرم

در سنگین وزن هم ۱۰ مبارزه بین ۵ کاراته کا انجام شد تا زهرا برزگر دیگر کاراته‌کای موفق این پیکارها لقب بگیرد و با ۴ برد، نفر اول وزن ۶۸+ کیلوگرم شود.

برزگر در این پیکارها ابتدا ۹-۳ غلامی را برد، سپس زندی را با نتیجه ۶ بر۳ از پیش رو برداشت، در ادامه به دلیل هانسوکو شدن کاظمی، برنده این مبارزه شد و در نهایت چاپاری را ۹ بر یک شکست داد.

مونا غلامی، شنه کاظمی و رویا زندی هم در حالی رده‌های دوم تا چهارم این وزن را به خود اختصاص دادند که ۲ برد و ۲ باخت را در کارنامه‌شان ثبت کردند. سهم فاطمه چاپاری هم یک برد و ۳ باخت بود و نفر پنجم این وزن شناخته شد.

در پایان پیکار های  کاتای تیمی نیز، تیم تهران متشکل از الناز تقی پور، نجمه قاضی زاده و شادی جعفری زاده با ۱۴۷٫۵ امتیاز در رده اول قرار گرفتند. یکی دیگر از تیم های تهرانی با ترکیب پریسا رحمانی، مائده نصیری و مهری یزدانی موفق به کسب ۱۴۶٫۵ امتیاز شدند و جایگاه دوم را به خود اختصاص دادند و تیم زکیه رحمانی، صبا روشن قیاس و نرگس حوری آبادی از تهران با ۱۴۵٫۴ امتیاز در جایگاه سوم ایستادند.

هدایت تیم‌ملی کاراته بانوان کشورمان در بازیهای کشورهای اسلامی (باکو-آذربایجان) برعهده سمانه خوش قدم و لیلا بهرامی است.

مدعوین به اردوی تیم ملی به زودی از سوی کادرفنی معرفی می‌شوند.دیدگاهها بسته شده است.