صدور رأی به نفع فیس‌بوک و علیه پناه‌جوی اهل سوریه در آلمان

فناوری اطلاعات > اینترنت – دادگاهی در آلمان شکایت پناه جوی آلمانی از فیس‌بوک را مردود اعلام کرد.

به گزارش عرصه، قاضی ارشد دادگاه شهر Würzburg   تأکید کرد که فیس‌بوک در برابر پست‌های توهین‌آمیزی که به Anas Modamani شده مسئول نیست.

Anas اهل Darayya در حومه دمشق، به‌عنوان پناه‌جوی اهل سوریه در سپتامبر ۲۰۱۵ با صدراعظم آلمان عکس سلفی انداخت که این عکس برای وی دردسرساز شد تا جایی که کاربران فیس‌بوک از وی به‌عنوان یک تروریست در کنار آنگلا مرکل یادکردند و وی را مورد تمسخر قراردادند.

این حرکت کاربران فیس‌بوک موجب اعتراض Anas شد و وی از فیس‌بوک به دلیل عدم پاک کردن پست‌های توهین‌آمیز شکایت کرد.

حالا قاضی آلمانی با صدور رأی اعلام کرد که فیس‌بوک وظیفه پاک کردن پست‌ها را ندارد و بدین ترتیب عملاً پناه‌جوی سوریه‌ای با «نه» مقامات قضایی روبرو شده است.

چان-جو جون، وکیل Anas امیدوار بود تا با این پرونده فیس‌بوک را وادار به پاک کردن پست‌های توهین‌آمیز کند که موفق نشد. این در حالی است که فیس‌بوک نسبت به پست‌های نئونازی‌ها و مطالب ضد یهودی بلافاصله واکنش نشان داده و آنها را پاک می‌کند!

این پناه‌جوی سوریه‌ای اوایل ماه به اشپیگل گفت من عاشق فیس‌بوکم چراکه روی فضای مجازی خانه‌ای جدید پیدا کرده‌ام و از سوی دیگر از فیس‌بوک متنفرم چراکه فتوشاپ بازی کاربران تمامی ندارد. (اشاره به تغییر عکس وی با فتوشاپ برای تمسخرش در فیس‌بوک)

۵۶۵۶دیدگاهها بسته شده است.