پاسخ مدیرعامل آنش‌نشانی تهران درباره سرانجام شهید محسوب شدن شهدای پلاسکو

به گزارش عرصه، سعید شریف زاده با بیان اینکه بعد از حادثه ساختمان پلاسکو کمک هزینه برای مراسم شهدای گرانقدر از طریق مناطق برای خانواده این عزیزان در نظر گرفته شد، گفت: وظیفه خود می دانیم که از هر طریقی از خانواده های داغدار حمایت کنیم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران افزود: به همین منظور برای شب عید هم حمایت های لازم از خانواده های شهدا به عمل می آید.

وی درخصوص برگزاری مراسم چهلم شهدای آتش نشان از هفته گذشته که توسط خانواده های آنان به صورت شخصی برگزار می شود، اظهار کرد: توسط شهرداری تهران در این رابطه نیز حمایت لازم به عمل می آید.

 مدیرعامل سازمان آتش نشانی با پرداختن به انجام مراحل قانونی برای دریافتی های شهدا توسط خانواده های شان گفت: مراحل کار در حال انجام است به طوری که پیش بینی می شود انحصار ورثه این شهدا تا اوایل سال آینده انجام شود.

شریف زاده درباره شهید محسوب شدن شهدای آتش نشان پلاسکو تصریح کرد: پیگیری این کار نیز انجام شده اما تاکنون بنیاد شهید متاسفانه کاری انجام نداده است. البته این عزیزان در حال حاضر عنوان “شهید خدمت” را دارند که جزو شهدای آتش نشان قرار می گیرند که طبق مصوبه ای که ۲ ماه پیش اصلاحیه آن نیز انجام گرفته و امضا نیز شد، خدمات مشخص شده را برای خانواده های آنها جاری می کنیم.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرنوشت، وی با تاکید بر اینکه با توجه به پیگیری های شهرداری تهران هنوز بنیاد شهید کاری برای این شهدا انجام نداده است، گفت: اداره کل امور ایثارگران شهرداری تهران از سال۹۶ همان خدماتی را که به خانواده های شهدای دفاع مقدس ارائه می دهد به این عزیزان هم ارائه می دهد. همچنین بیمه و پاداش شهادت و ایثار این افراد به آنها پرداخت می شود.دیدگاهها بسته شده است.