رشد ۱۴درصدی کشفیات مواد مخدر و کشف ۶۱۳تن انواع موادمخدر در کشور


رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت:‌درسالجاری ۶۱۳ تن انواع موادمخدر از سوداگران مرگ در کشور کشف شده که این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴ درصد افزایش یافته است.

به گزارش عرصه، سردار مسعود زاهدیان در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی با اشاره به پیگیری مسئولان برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت: امروز در راستای سیاست‌های کشور و براساس حساسیت‌ها و تاکیدات مقام معظم رهبری دربارهٔ آسیب‌های اجتماعی اقدامات جدی در حال انجام است.

وی افزود: براساس تاکیدات و حساسیت‌های مقام معظم رهبری دربارهٔ آسیب‌های اجتماعی جلساتی محضر معظم‌له برگزار شد و در این جلسات نخستین آسیب اجتماعی که مقام معظم رهبری برحل آن تأکید داشتند و به مسئولان دربارهٔ پیگیری آن تأکید فرمودند بحث اعتیاد و مواد مخدر بود.

زاهدیان تصریح کرد: شاید اعتیاد و مواد مخدر با توجه به تأثیری که بر وقوع و ارتکاب سایر جرایم دارد بتوان گفت یک موضوع زمینه‌ای برای سایر آسیب‌های اجتماعی است و این حساسیت مقام معظم رهبری و با توجه به تدابیر معظم‌له امری اساسی و محوری است.

وی بیان کرد: ایران به واسطه قرار گرفتن در جوار افغانستان و پاکستان در زمینه موادمخدر و اعتیاد بیشتر تهدید می‌شود و جمهوری اسلامی ایران تاکنون در امر مبارزه با موادمخدر توفیق داشته و در این راه شهدا و جانبازان زیادی را تقدیم انقلاب کرده است.

سردار زاهدیان عنوان کرد: در آمارهای موجود نزدیک به دو میلیون نفراز جمعیت کشور معتاد هستند که با احتساب خانوار حداقل هشت میلیون نفر به صورت مستقیم درگیر پیامدهای این آسیب می‌باشند.

وی گفت: امسال ۶۱۳ تن انواع موادمخدر از سوداگران مرگ در کشور کشف شده که این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۴ درصد افزایش یافته است.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا اظهار کرد: جمع‌آوری معتادان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۹ درصد افزایش یافته است.

سردار زاهدیان گفت: دستگیری قاچاقچی و توزیع کنندگان موادمخدر نیز از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل یک درصد افزایش داشته است.

وی عنوان کرد: فعالیت باندها و شبکه‌های موادمخدر باید با اشراف اطلاعاتی ویژه دنبال شود و تمرکز بر شناسایی عناصر اصلی در اولویت برنامه‌های پلیس مبارزه با موادمخدر است.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا گفت: تهیه بانک اطلاعاتی از معتادان دستگیر شده از طریق عنبیه چشم و انگشت نگاری در دستور کار است و در سه ماه اول سال ۹۶ اجرایی می‌شود.

وی گفت: رهبرمعظمانقلاب بحث اعتیاد و موادمخدر را به عنوان مهمترین آسیب اجتماعی مطرح کرده‌اند و همه باید در راستای دغدغه‌های رهبر معظم در این راستا گام‌های بلندی برداریم.

سردار زاهدیان بیان کرد: استان مرکزی اقدام‌های ارزنده‌ای در راستای مبارزه و مقابله با موادمخدر انجام داده و در رابطه با جمع‌آوری معتادان متجاهر عملکرد مطلوبی دارد.

وی اظهار کرد: مرکز نگهداری معتادان ابراهیم‌آباد اراک ظرفیت‌های خوبی در راستای نگهداری و درمان معتادان دارد اما از همه ظرفیت آن استفاده نمی‌شود که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا افزود: یک مرکز مشاوره و مددکاری پلیس در حوزه موادمخدر در سال ۹۶ با تأمین اعتبار از موادمخدر ناجا در اراک ایجاد خواهد شد.دیدگاهها بسته شده است.