ناگفته‌های دادستان رشت از پرونده «اهورای دو ساله»

به گزارش عرصه؛ حجت‌الاسلام علی مصطفوی‌نیا در این باره اظهارداشت: متهم پرونده که ناپدری پسرکوچولو است بلافاصله دستگیرشده وپس ازتحقیقات لازم با صدور قرار بازداشت موقت در زندان است. او در مراحل بازجویی اعتراف کرده که بعد از آزار و اذیت کودک، مجبور شده فرزندخوانده‌اش را به قتل برساند.اما هم‌اکنون اظهار ندامت و پشیمانی می‌‌کند.

دادستان رشت با بیان اینکه پرونده کشته شدن «اهورا» 31ماهه از حساسیت بالایی برخوردار است تأکید کرد: به این پرونده با سرعت رسیدگی می‌شود. ضمن اینکه با پیگیری‌هایی که انجام می‌شود، پرونده سریع‌تر به نتیجه رسیده و آن را به دادگاه کیفری یک استان گیلان ارسال می‌کنیم تا مانند پرونده‌های دیگر، رأی آن صادر و اجرای حکم بسرعت انجام شود.

مصطفوی نیا گفت: پزشکی قانونی علت مرگ را خونریزی مغزی عنوان کرده است. کودک آزاری شخص جانی هم در این پرونده به این صورت بوده که با آتش سیگار انگشت دست چپ کودک را سوزانده و سوختگی قدیمی هم در پای کودک وجود داشته است. البته مادر اهورا راجع به این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کرده و گفته زمانی که علت سوختگی را جویا شده، شوهرش گفته که دست کودک به دیگ داغ خورده است.

مصطفوی نیا درباره صدور کیفرخواست پرونده نیز گفت: هم‌اکنون منتظر نظر نهایی پزشکی قانونی هستیم، اما ناگفته نماند که بازسازی صحنه را بسرعت انجام دادیم و دغدغه‌مان این است که هر چه سریع‌تر پرونده در دادسرا نهایی شود و آن را به دادگاه کیفری یک ارسال کنیم.

وی در پایان گفت: ما برای این پرونده وقت زیادی گذاشته و می‌گذاریم؛ زیرا وظیفه‌مان این است و از این جهت جای نگرانی نیست هر چند که از این اتفاق بسیار متأثر و ناراحت شدیم.

عصر شنبه ۲۲ مهر، پیکرنیمه جان «اهورا»ی ۲ سال و ۷ ماهه که به خاطر شکنجه‌های هولناک ناپدری‌اش، بیهوش شده بود به بیمارستان «پورسینا»ی رشت انتقال یافت. اما با وجود تلاش پزشکان به کما رفت. زندگی کوتاه اما بسیار پررنج پسر بچه، یک روز بعد به خط پایان رسید و او تسلیم مرگ شد. با مرگ این کودک ناپدری‌اش-مجتبی- به‌عنوان مظنون بازداشت شد و در اظهاراتی تکان دهنده به تجاوز و ضرب و شتم مرگبار اهورا اعتراف کرد.

 دیدگاهها بسته شده است.