توسعه اتوبوس‌های بدون راننده چینی توسط غول اینترنتی بایدو

فناوری اطلاعات > اینترنت – بایدو/Baidu، غول اینترنتی چین با سرمایه‌گذای ۱٫۵ میلیارد دلاری در بخش تحقیق و توسعه، قصد دارد تا سال ۲۰۲۱ اتوبوس و خوردوهای خودران را در این کشور به طور کامل عملیاتی کند.

 

به گزارش عرصه، روبین لی مدیر اجرایی موتور جستجوی بایدو در کنفرانس فناورانه وال استریت از نقشه‌های کمپانی خود برای توسعه خودروهای خودران گفت و اعلام کرد از سال آینده به صورت آزمایشی برنامه خودروهای بدون راننده را با اتوبوس شروع خواهند کرد و سپس در سال ۲۰۱۹ نیمه خودران‌ها را توسعه داده و در سال ۲۰۲۱ خودروی تماما خودران (Level 5 SAE) را در جاده‌های چین خواهیم دید.

به گفته وی کمپانی بایدو ۱۵ درصد از درآمد سالانه خود را صرف تحقیق و توسعه فناوری خودران کرده و خودروساز موسوم به  BAIC Motor خودروهای اختصاصی بایدو را تولید خواهد کرد.

این در حالی است که بایدو از سال ۲۰۱۵ روی فناوری خودران کار خود را شروع کرده و با فورد، دایملر، انویدیا، اینتل و مایکروسافت شراکت نرم افزاری می‌کند تا بتواند یک پلتفرم واحد را برای فناوری خودران در چین توسعه دهد.

بادو، پیش‌تر پروژه Apollo را پیش برده است که بر اساس آن سعی کرده پلتفرم اوپن سورسی را برای فناوری خودران توسعه دهد و اگر موفق شود؛ پلتفرم نهاییِ ساخته شده را در اختیار خودروسازان چینی قرار خواهد داد.

۵۶۵۶

 دیدگاهها بسته شده است.