قاتل مسلمانان بوسنی با خوردن زهر خودکشی کرد

به گزارش عرصه؛ «اسلوبودان پرالیاک» از فرماندهان نظامی جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه تجدید نظر دادگاه بین المللی جنایات جنگی در لاهه هلند، ظرف حاوی زهر را سرکشید و خودکشی کرد.

در جریان جلسه دادگاه تجدید نظر دادگاه بین المللی جنایات جنگی در لاهه هلند در مورد پرونده اسلوبودان پرالیاک و در حالی که قاضی مشغول قرائت حکم تجدید نظر بود، دوربین های ویدیویی صحنه‌ای را به تصویر کشیدند که پرالیاک را در حال سرکشیدن مایعی نشان می داد.
 
 قاضی دادگاه با دیدن این صحنه به کار خود ادامه داد اما پس از آنکه اسلوبودان پرالیاک ادعا کرد مایعی که نوشیده حاوی زهر بوده، جلسه دادگاه به حالت تعویق درآمد.
 
دادگاه حکم محکومیت ۲۵ سال برای این فرمانده جنگ داخلی بوسنی را تایید کرد.
 
پیش از این دادگاه بین المللی جنایات جنگی در مورد یوگسلاوی سابق، روز چهارشنبه اول آذر ماه ۱۳۹۶ برای راتکو ملادیچ فرمانده سابق ارتش صرب بوسنی مشهور به قصاب بالکان، حکم حبس ابد صادر کرده بود.
 
این دادگاه قبلا ملادیچ ۷۴ ساله را به ۱۱ مورد جرایم از جمله نسل کشی، شرکت داشتن در جنایات بر علیه بشریت، محاصره سارایوو و تخلف از قوانین جنگی در سالهای ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۵ میلادی متهم کرده بود.

سخنگوی دادگاه پس از گذشت چند ساعت از وقوع این حادثه اعلام کرد پرالیاک در بیمارستان تحت مراقبت قرار داشته و زنده است، اما خبرگزاری دولتی کرواسی خبر مرگ فرمانده سابق کروات ارتش بوسنی را منتشر کرد.

 

 دیدگاهها بسته شده است.