هدف دشمن در جنگ نرم آینده‌سازی است/ هرگز غافلگیر نخواهیم شد


قم – رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش با بیان اینکه دشمن برای رسیدن به اهداف خود از فضای سایبر و مجازی استفاده می‌کند، گفت: هدف دشمن در جنگ نرم، آینده سازی است.

به گزارش عرصه،، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان شامگاه جمعه در یادواره شهدای مدافع حرم که با عنوان «مجاوران کریمه، مدافعان عقیله» در مجتمع امام خمینی(ره) قم برگزار شد، اظهار داشت: زمانی که شیپور جنگ نواخته شد و رژیم بعثی عراق با نیروهای مکانیزه و مجهز خود مرزهای ما را مورد حمله قرار داد و امام راحل از جماران فرمان «هل مِن ناصر یَنصُرُنی» سر داد ملت ایران همه لبیک گفتند، راهی جبهه‌ها شدند و از ولایت و دین تا پای جان حراست کردند.

وی با بیان اینکه شرایط ابتدای جنگ بسیار حساس بود، گفت: از یک طرف تازه انقلاب شده بود و از طرف دیگر عمده نیروهای مسلح ما درگیر مقابله با ضد انقلاب در شمال غرب و گروهک‌ها در داخل بودند.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش، افزود: انقلاب اسلامی ایران کاری کرد که امروز دارای قدرت جهانی شده‌ایم و نهالی که امام کاشتند به یک درخت تنومند تبدیل شد که جهان بشریت می‌تواند از میوه آن استفاده کند.

وی با بیان اینکه در جنگ با عراق در واقع ما با تمام دنیا می‌جنگیدیم و استکبار غرب و شرق از صدام حمایت می‌کرد، ادامه داد: جنگ‌های قرن بیستم را اگر مرور کنیم می‌بینیم یک طرف آمریکا و یک طرف شوروی بوده است اما در جنگ ما با عراق هردوی آن‌ها در کنار هم و پشت سر صدام قرار گرفتند و اکثر کشورها او را حمایت می‌کردند.

امیر پوردستان تصریح کرد: با هدایت‌های امام راحل و فداکاری‌های نیروهای مسلح و حمایت ملت در برابر دشمنان ایستادگی کردیم و تو دهنی سنگینی به استکبار جهانی زدیم.

وی به بیداری اسلامی اشاره کرد و افزود: آمریکا خواب از چشمانش ربوده شده و پس از تحلیل‌های فراوان نهایت به دو راهکار رسیده است که باید یک سری اقدامات سخت افزاری و یک سری اقدامات نرم افزاری را انجام دهد.

این فرمانده ارشد نظامی کشور توضیح داد: آن‌ها شخصی را که در یکی از معاونت‌های مهم سازمان خود و رئیس بخش شیعه شناسی بود را با مبلغ هنگفت مأمور کردند تا نقاط قوت و ضعف شیعه را شناسایی و در اختارشان قرار دهد.

تأسیس مدارس وهابی در سراسر جهان توسط دشمنان

وی گفت: یکی دیگر از اقدامات دشمن تأسیس مدارس وهابی در سراسر جهان و جذب جوانان بوده است که داعشی‌ها خروجی همین مدارس هستند.

پوردستان با بیان اینکه استکبار حادثه ۱۱ سپتامبر را با پول عربستان ایجاد کرد که بهانه‌ای شد تا به منطقه غرب آسیا و خاورمیانه لشگر کشی کنند، عنوان کرد: هدف اصلی آمریکا از حضور در این منطقه مقابله با جمهوری اسلامی ایران بود.

وی افزود: وقتی دشمن مؤلفه‌های قدرت چون رهبری خردمند، نیروهای آماده و ملیت ولایت مدار که پشت رهبر خود ایستاده‌اند را مشاهده کرد نتوانست هدف خود را نهایی کند و ۱۳ سال پشت مرزهای ما ماند و در نهایت ناچار شد منطقه را ترک کند و راهبرد جدید خود را تعریف نماید.

جانشین سابق فرمانده کل ارتش، با بیان راهبرد جدید دشمن تحت عنوان جنگ ترکیبی، ابراز داشت: دشمن تصمیم گرفت تا از همه اهرم‌ها از جمله سیاسی، اقتصادی و بازرگانی استفاده کند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات که وزیر امور خارجه آمریکا آن را اعلام کرد طرح خاورمیانه بزرگ بود که کشورهای منطقه را به چند قسمت تقسیم کنند و داعش در این میان نقش ویروس را بازی می‌کرد.

توطئه‌های دشمن با هدایت‌های فرمانده کل قوا نقش بر آب می‌شود

پوردستان تصریح کرد: توطئه‌های دشمن یکی پس از دیگری برای مقابله با جهان اسلام در حال شکل‌گیری است که با هدایت‌های مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا این توطئه‌ها نقش بر آب می‌شوند؛ امروز جهان اسلام دستانشان در دست هم است که در نبردهای عراق و نبرد جوانان با گروه‌های تروریستی قابل مشاهده بود.

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات دشمن که در جنگ ترکیبی علیه جوانان استفاده می‌کند جنگ نرم است، گفت: دشمن از فضای سایبر و فضای مجازی استفاده می‌کند تا به اهدافش برسد که یکی از اهدافش در به کارگیری جنگ نرم آینده سازی است.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش، با اشاره به اینکه همه باید مراقب باشیم و در این جنگ نرم شرکت کنیم، گفت: راه کار دیگر برای مقابله با ما حربه‌های اقتصادی است.

راه سعادت و سلامت در تبعیت از رهبری است

وی با بیان اینکه در این راه اولین مطلبی که ما را به منزل مقصود می‌رساند تبعیت از فرامین رهبری و فرمانده کل قوا است که همه باید گوش به فرمان ایشان باشیم چرا که راه سعادت و سلامت در این است.

پوردستان با بیان اینکه حفظ وحدت و همدلی بسیار مهم است، عنوان کرد: حضرت علی(ع) پرچم را به دست کسانی می‌سپردند که اهل بصیرت و صبر بودند و دوست و دشمن را تشخیص دهند و امروز ما که پرچم‌دار هستیم باید این مؤلفه‌ها را در خود تقویت کنیم.

در برابر تجاوزگران کوتاه نخواهیم آمد

وی حضور پر شور ملت در صحنه‌ها را یکی از مؤلفه‌های نظام دانست و اظهار کرد: نیروهای مسلح مرزهای منطقه و فرا منطقه را رصد می‌کنند و متناسب با ظرفیت دشمن و تهدیدها ظرفیت‌ها را در خود تقویت می‌کنند؛ تمام حرکات دشمن را رصد و کارشناسان نظامی ما آن‌ها را تحلیل می‌کنند.

این مسئول نظامی، تصریح کرد: مطمئن باشید نیروهای مسلح ما هرگز غافلگیر نخواهند شد و اگر دشمن فکر تجاوز در سرش باشد قطعاً با پاسخ ما پشیمان می‌شود.

وی گفت: ما اهل تجاوز و حمله اول نیستیم و به جهت بازدارندگی خود را تقویت می‌کنیم و هیچ‌گاه شروع کننده حمله نخواهیم بود اما در برابر تجاوزگران کوتاه نخواهیم آمد.دیدگاهها بسته شده است.