در قبال خرید و فروش پوست حیوانات اهلی وظیفه‌ای نداریم

به گزارش عرصه نقی میرزاکریمی اظهارکرد: در پی کسب خبر و انتشار تصویری در فضای مجازی مبنی بر اینکه پوست حیوانات اهلی و وحشی در فروشگاهی در تهران به فروش می رسد، ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان تهران بلافاصله به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی افزود: پس از بررسی موضوع توسط ماموران مشخص شد پوست‌های موجود در فروشگاه مربوط به حیوانات اهلی به مانند گاو، میش و بز بوده است.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه در عکس منتشر شده تصویر پوست گربه نیز مشاهده شد، اظهارکرد: پس از بررسی موضوع مشخص شد که پوست مربوط به گربه اهلی بود و هیچ گونه پوست حیوانات وحشی در محل کشف نشد.
میرزاکریمی ادامه داد: پوست مشکوک گربه مشاهده شده در تصویر هنگام حضور ماموران در محل کشف نشد و بر اساس گفته‌های صاحب فروشگاه، پوست مربوط به گربه‌ای اهلی بوده و به شخص ناشناسی قبل از حضور ماموران به فروش رسیده است.
به گزارش سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران(سامات)،فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران تصریح کرد: کلیه امور جانوران وحشی از وظایف یگان حفاظت محیط زیست است و در قبال خرید و فروش پوست حیوانات اهلی یگان حفاظت محیط زیست وظیفه‌ای ندارد، ولی اقدام به فروش پوست حیواناتی مانند گربه از لحاظ اخلاقی نادرست و ناشایست است.دیدگاهها بسته شده است.