تحقیقات گسترده علیه هوآوی در آمریکا به اتهام نقض تحریم ایران

فناوری اطلاعات > سخت افزار – بازرسان در نیویورک دست به تحقیق درباره این موضوع زده‌اند که کمپانی چینی هوآوی تحریم‌های آمریکا علیه ایران را نقض کرده است.

 

به گزارش عرصه، دو منبع آگاه به رویترز گفتند: ” مقامات آمریکایی از ۲۰۱۶ بدین سو نسبت به ارسال محصولات آمریکایی از طریق هوآوی به ایران و سایر کشورهای تحریم شده و نقض قوانین صادراتی آمریکا از سوی هوآوی ابراز نگرانی کرده بودند.” {لینک}

فشار بر هوآوی به دنبال تصمیم مقامات دادگستری آمریکا علیه کمپانی‌های چینی که ممکن است از فناوری‌های خود برای جاسوسی در این کشور استفاده کنند؛ گرفته شده است. در این راستا ZTE و هوآوی تحت‌فشار شدید قرارگرفته‌اند.

به گفته منابع مذکور، پرونده مذکور از دادگاه بروکلین خارج می‌شود. موضوع بازرسی از هوآوی چهارشنبه توسط وال‌استریت فاش شد.

هوآوی، بزرگ‌ترین سازنده تجهیزات مخابراتی و سومین تولیدکننده گوشی در جهان اعلام کرده است که تمام قوانین و مقررات مربوط به صادرات و واردات در امریکا و اروپا را رعایت کرده است.

کمپانی دولتی ZTE پس از پذیرش نقض تحریم‌ها درباره ایران مبلغ ۸۹۰ میلیون دلار جریمه مصوب را پرداخت کرد و ۳۰۰ میلیون دلار دیگر را نیز باید پرداخت کند و حالا هوآوی در فشار قرارگرفته تا روابطش را تغییر دهد. البته مقامات آمریکایی هوآوی را متهم کرده‌اند که با ابزار ساخت خود از آمریکایی‌ها جاسوسی می‌کند و به‌زودی فشارهای بیشتری را شاهد خواهیم بود.

 

 

۵۶۵۶

 دیدگاهها بسته شده است.