نگاه وزارت کشور فعال سازی توان و ظرفیت بانوان برای حضور در عرصه‌های مدیریتی است

به گزارش عرصه ناصریان در مراسم تقدیر از بانوان نمونه وزارت کشور در جلسه عصر امروز شورای فرهنگی با حضور تنی چند از معاونان وزارت کشور و اعضای این شورا برگزار شد، ضمن تبریک دهه کرامت گفت: برای تقدیر از بانوان نمونه، پیش از این شاخص‌هایی از سوی حوزه بانوان تدوین شد و در بررسی مشترکی میان دفتر امور زنان و خانواده، شورای فرهنگی و دبیرخانه این شورا مورد جمع بندی قرار گرفت.

ناصریان با اشاره به اینکه همه بانوان شاغل در وزارت کشور شایسته و قابل تقدیر هستند،اظهارکرد: تعدادی از این بانوان بر اساس شاخصهای تعیین شده، امتیازات بالاتری را همزمان در عرصه انجام وظایف کاری و در عین حال اهتمام واقعی به امر حجاب کسب کردند که امروز از آنها تقدیر می شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع خاطرنشان کرد: یکی از شاخص‌های توسعه انسانی در سیستم مدیریتی دنیا، حضور فعال زنان است. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به مرور حضور زنان در عرصه‌های مختلف پررنگ‌تر و فعال‌تر شده است. نگاه دولت تدبیر و امید و وزیر کشور در مجموعه کلان وزارت کشور به این حوزه نیز موجب شد شاخص هایی تعیین شود تا بتوانیم موضوع حضور زنان را پررنگ تر کنیم.

وی افزود: حسب دستور رئیس جمهور و با توجه به قانون برنامه ششم توسعه که اختصاص ۳۰درصد از پست‌های سرپرستی و مدیریتی به حوزه بانوان را پیش‌بینی کرده است، این موضوع از سوی وزیر کشور به استانداران ابلاغ و مطالبه می‌شود.

ناصریان با اشاره به سختگیری مدیران ارشد و میانی در انتخاب بانوان برای تصدی پست‌های مدیریتی در حوزه‌های مختلف گفت: تلاش می‌کنیم با گفت و گوهایی که با مدیران انجام می شود، آن‌ها را به این باور برسانیم که در حوزه کاری خود باید از توان و ظرفیت بانوان و جوانان بیشتر استفاده شود.

وی با بیان اینکه براساس آمار مراجع اداری کشور، وزارت کشور در این حوزه موفق بوده است، اظهار کرد: در بخشداری‌ها از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده شده و در سطح فرمانداری‌ها نیز گام‌هایی برداشته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور رئیس شورای فرهنگی وزارت کشور با اشاره به اینکه از معاونان وزیر نیز درخواست شده است تا مدیران کل و معاونان حوزه خود را با این نگاه انتخاب کنند، گفت: تلاش داریم که به تمام حوزه‌های وزارت کشور این نگاه را تعمیم دهیم.

مبینا خدارحمیدیدگاهها بسته شده است.