افزایش تنش میان لالیگا و فدراسیون فوتبال اسپانیا

به‌ گزارش ‌عرصه و ‌به نقل از آس، فدراسیون فوتبال اسپانیا شنبه‌ مخالفت خود را با برگزاری برخی از دیدارهای لالیگا در آمریکا اعلام کرد و با  فیفا و باشگاه رئال مادرید، هم‌نظر ماند. با این حال خاویر تباس، رییس لالیگا نسبت به تصمیم خود مبنی بر برگزاری این رقابت‌ها در میامی پا فشاری کرد و گفت: ما حتما دیدار خیرونا و بارسلونا را در آمریکا برگزار خواهیم کرد.

این مخالفت آغازگر یک تنش میان دو سازمان مهم فوتبال اسپانیا شد. دیشب (یک‌شنبه‌) فدراسیون فوتبال این کشور اعلام کرد  قصد دارد زمان بازی‌های لالیگا در فصل ۲۰  ــ ۲۰۱۹ را تغییر دهد. این سازمان از طریق بیانیه‌ای از زمان بازی‌ها در دمای بالا انتقاد و اعلام کرد: فدراسیون از این که بازی‌های آخر هفته‌ گاهی اوقات در زمانی بالاتر از ۳۰ درجه برگزار می‌شود. به همین خاطر قصد دارد زمان بازی‌های لالیگا را در فصل آینده تغییر دهد.

لوییس روبیالس، رییس فدراسیون فوتبال اسپانیا به خاویر تباس، رییس لالیگا هشدار داد و گفت: ما در تعطیلات تابستانی به لالیگا برای برگزاری بازی‌ها یک زمان خاص پیشنهاد دادیم باید برخی از مسائل را برگزاری بازی‌ها یک زمان خاص پیشنهاد دادیم باید برخی از مسائل را درست کنیم. فوتبال ورزش مهمی است و باید به ارزش‌های این رشته احترام بگذاریم. خجالت آور است که در فوتبالمان چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد. لالیگا باید نام خود را عوض کند.

روبیالس دوباره به زمان بازی‌ها اشاره کرد و گفت: برنامه‌ریزی ما یک کپی از لیگ برتر انگلیس است. ما در روزهای جمعه‌ و دوشنبه بازی برگزار می‌کنیم که من دوست ندارم در اول هفته‌ دیداری انجام شود.دیدگاهها بسته شده است.