راه‌اندازی اولین واحد از کشتارگاه‌های مدرن در سمنان

محمد سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار عرصه اظهار کرد: کشتارگاه صنعتی طیور ایوان‌کی بیش از ۱۰۰ شغل مستقیم در استان ایجاد می‌کند.

وی از وجود ۱۲ کشتارگاه دام و طیور فعال در سطح استان خبر داد و افزود: در حال حاضر هفت کشتارگاه طیور و پنج کشتارگاه دام در سطح استان فعالیت دارند.

 مدیرکل دامپزشکی استان سمنان از برنامه‌ریزی برای دو کشتارگاه بزرگ صنعتی دیگر در مناطق مرکزی و شرق استان خبر داد و گفت: این دو کشتارگاه در حال حاضر مجوزهای لازم را اخذ کردند. با راه‌اندازی این کشتارگاه‌های صنعتی و آغاز به کار کشتارگاه بزرگ طیور ایوان‌کی در آذرماه عمده کشتارهای طیور از طریق کشتار صنعتی انجام خواهد شد.

سعیدی با بیان اینکه با راه‌اندازی این دو کشتارگاه صنعتی چهار کشتارگاه قبلی تعطیل می‌شوند، خاطرنشان کرد: با آغاز به کار سه کشتارگاه صنعتی در غرب، مرکز و شرق استان تمام کشتارهای طیور در استان صنعتی خواهد شد.

وی از استان سمنان به عنوان یکی از استان‌های موفق در تولید گوشت قرمز و خصوصا مرغ نام برد و گفت: بیش از ۷۰ درصد مرغ تولیدی استان مازاد بر نیاز مصرف مردم استان است و به دیگر استان‌ها و از جمله تهران صادر می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان با بیان اینکه در ۶ ماهه اول امسال ۱۵ میلیون جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان انجام شده است، افزود: ۵۱۱ واحد مرغداری فعال در استان فعالیت دارند که ۴۲۱ واحد آن مرغ گوشتی هستند.

وی از فعالیت ۱۲ واحد پرورش شترمرغ در استان خبر داد و گفت: ۶ واحد پرورش بوقلمون، هشت واحد مرغ مادر، ۴۲واحد مرغ تخم‌گذار، ۱۳ واحد پولت، هفت واحد سایر ماکیان و..در سطح استان فعالیت دارند.دیدگاهها بسته شده است.