مناسب‌سازی معابر در سطح شهرها مغفول مانده است

به گزارش عرصه، مهدی جمالی‌نژاد در این نشست بر توجه بیشتر به معلولین تاکید کرد و گفت: ارج نهادن به مقام معلول و توسعه امکانات در فضاهای شهری برای این افراد باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی همچنین بحث مناسب سازی معابر شعری را مهم ارزیابی کرد و افزود: مناسب سازی معابر در سطح شهر ها مغفول مانده است و معلولان، سالمندان و کودکان نمی‌توانند از فضای شهری بهره کافی را ببرند.

جمالی‌نژاد با اشاره به عدم تناسب امکانات و زیرساخت های شهری با وضعیت معلولین، خواستار تلاش شهرداری ها برای ارتقا زیرساخت های شایسته برای آنها در سطح شهرها شد و گفت: توجه به حوزه معابر شهری از اولویت های شهرداری هاست و شهرداران باید در این زمینه همه تلاش خود را به کارگیرند تا زیرساخت های شایسته معلولین در سطح شهر ارتقا یابد و ضرورت دارد شهرداریها ابعاد مختلف این مسئله را با جدیت پیگیری نمایند.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری‌های کشور، زنجان را به عنوان پایلوت مناسب‌سازی معابر کشوری دانست و تصریح کرد: شهرداری ها باید سعی نمایند با ایجاد فضا های باز شهری در راستای بهبود معابر شهری گام بردارند .دیدگاهها بسته شده است.