پیروزی مینه سوتا برابر لیکرز در شب اخراج سرمربی/ پانصدمین شوت ۳ امتیازی دواین وید

به گزارش عرصه ، در یکی از بازی های برگزار شده تیم مینه سوتا تیمبرولوز در خانه در سالن تارگن سنتر موفق شد با نتیجه ۱۰۸ بر ۸۶ میهمان خود لس آنجلس لیکرز را شکست دهد. با نمایش های قابل قبول کارل آنتونی تاونز و اندرو ویگینز، مینه سوتا آرام و پیوسته در حال پیمودن مسیر سخت لیگ در کنفرانس غرب است و قدم بعدی برای رسیدن به پلی آف را سرمربی جدیدی در این تیم خواهد برداشت.

برای مینه سوتا کارل آنتونی تاونز با ۲۸ امتیاز و ۱۸ ریباند، جف تیگ با ۱۵ امتیاز و ۱۱ پاس منجر به گل و تاژ گیبسون با ۱۲ امتیاز و ۱۱ ریباند دبل دبل کردند و اندرو ویگینز نیز ۲۸ امتیاز کسب کرد تا مینه سوتا دومین پیروزی متوالی را مقابل لیکرز بدون لبرون جیمز  به دست آورد و رکورد خود در بازی های خانگی را به ۱۴ پیروزی و ۶ شکست ارتقا بدهد.

برای لیکرز لنس استفنسون ۱۴ امتیاز و ۶ پاس منجر به گل، برندون اینگرام ۱۳ امتیاز و مایکل بیسلی ۱۱ امتیاز کسب کردند تا رکورد تیم از زمان غیبت لبرون جیمز ( جیمز در بازی کریسمس مقابل گلدن استیت آسیب دید) تاکنون به ۱ پیروزی و ۵ شکست تنزل پیدا کند. لیکرز بدون جیمز، رجون روندو و کایل کوزما شکست سنگینی را مقابل مینه سوتا تجربه کرد که در این فصل فقط در تاریخ ۲۷ نوامبر در برابر دنور ناگتس شکست سنگین تری با نتیجه ۱۱۷ بر ۸۵ را تجربه کرده بودند.

۵ بازیکن شروع کننده بازی برای لیکرز در کسب امتیاز به هیچ عنوان عملکرد مناسبی نداشتند و در مجموع فقط ۳۴ امتیاز کسب کردند در حالی که ۵ بازیکن شروع کننده بازی برای تیمبرولوز ۹۱ امتیاز کسب کردند.

اندرو ویگینز در این بازی میانگین کسب امتیاز مقابل تیم لیکرز را به ۲۳ امتیاز در هر بازی رساند که چهارمین رکورد در قیاس با سایر تیم های ان بی ای است. بهترین رکوردش از زمانی که وارد لیگ شده مقابل کلیولند با میانگین ۲۵.۶ امتیاز در هر بازی است و در رتبه های بعدی تیم تورنتو ( شهر زادگاه ویگینز ) با میانگین ۲۴ امتیاز در هر بازی و تیم ساکرامنتو با میانگین ۲۳.۷ در هر بازی است.

اتان کاسون مدیر عامل و اسکات لایدن مدیر کل باشگاه مینه سوتا بعد از اتمام بازی با لیکرز به اتاق تام تیبودائو سرمربی باشگاه رفتند و خبر اخراج وی از سمتش را اعلام کردند. لایدن فعلا در سمتش باقی می ماند ولی آینده او نیز در باشگاه مینه سوتا در حاله ای از ابهام قرار دارد. از لیگ خبر می رسد فرد هویبرگ سرمربی سابق شیکاگو و چنسی بیلاپس به عنوان کاندیدا های اصلی پست سرمربی گری و مدیر کلی باشگاه توسط گلن تیلور مالک باشگاه در نظر گرفته شدند. مینه سوتا همچنین اندی گریر دستیار تام تیبودائو را از کار برکنار کرد. تام تیبودائو فصل گذشته برای اولین بار تیم مینه سوتا را راهی مرحله پلی آف کرده بود و در نهایت کار خود را با ۹۷ پیروزی و ۱۰۷ شکست به پایان برد و با رکورد ریک آدلمن در تعداد پیروزی های کسب شده در رتبه دوم تاریخ باشگاه مینه سوتا برابر شد. فرد هویبرگ کاندیدای اصلی سرمربی گری باشگاه، سابقه دو فصل بازی در ان بی ای را برای مینه سوتا دارد. همچنین دستیاری مدیر کل باشگاه را قبل از پیوستنش به ایوا استیت به عنوان سرمربی در سال ۲۰۱۰، تجربه کرده است. بیلاپس هم دو فصل از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۲ قبل از پیوستنش به دیترویت سابقه بازی در مینه سوتا را دارد.

در یکی دیگر از بازی های برگزار شده تیم آتلانتا هاوکس در خانه در سالن استیت فارم آرنا موفق شد با نتیجه ۱۰۶ بر ۸۲ میهمان خود میامی هیت را از پیش رو بردارد. میامی در شب رکورد شکنی وید شکست سنگینی را در خارج از خانه تجربه کرد.

برای آتلانتا تری یانگ ۱۹ امتیاز، داندره بامبری ۱۷ امتیاز، جرمی لین ۱۵ امتیاز و جان کالینز ۱۳ امتیاز و ۱۳ ریباند کسب کردند تا به روند شکست متوالی پایان  دهد.

برای میامی دریک جونز جونیور ۱۴ امتیاز، جاستیس وینسلو ۱۳ امتیاز، جاس ریچاردسون و دواین وید نیز هر کدام ۱۱ امتیاز کسب کردند تا دومین شکست در پنج مسابقه اخیر را تجربه کند تا رکورد پیروزی و شکست های میامی در عدد ۱۹ برابر شود.

غایب سرشناس آتلانتا در این بازی کنت بیزمور بود که طی دو هفته آینده به خاطر مشکل زانوی راست قادر به همراهی تیمش نیست و به جای او داندره بامبری برای سومین بار در ترکیب اصلی هاوکس قرار گرفت. جرمی لین هم موفق شد در این بازی ۵۰۰ امین توپ ربایی دوران ورزشی اش را ثبت کند.

دواین وید ستاره باشگاه میامی در آخرین فصل حضورش در لیگ موفق شد در کوارتر سوم بازی پانصدمین شوت سه امتیازی دوران ورزشی اش را وارد سبد کند و جمع دو اسطوره یعنی لبرون جیمز و مایکل جوردن در یک لیست ویژه اضافه شود.

وید، جیمز و جردن تنها بازیکنانی در ان بی ای هستند که موفق به ثبت حداقل ۲۰ هزار امتیاز، ۵ هزار پاس منجر به گل، ۴ هزار ریباند، ۱۵۰۰ توپ ربایی، ۸۰۰ بلاک شات و ۵۰۰ شوت سه امتیازی شده اند. دواین وید بعد از پایان بازی پیراهن خود را امضا و با پیراهن تری یانگ معاوضه کرد. یانگ برای گرفتن پیراهن وید تلاش زیادی کرد و سعی کرد درون زمین نیز با حرکاتش توجه وید را جلب کند. در پایان وید به تمجید از این استعداد جوان پرداخت و اعلام کرد که تری یانگ با پسر بزرگش دوستی صمیمانه ای دارد. در سالن نیز یک ویدئو بسیار زیبا برای ابراز علاقه و احترام هواداران آتلانتا به دواین وید پخش شد و در پایان بازی نیز وید با روی خوش به گرفتن عکس و دادن امضا به هواداران آتلانتا پرداخت و در حالی که پیراهن یانگ را در دست داشت به سمت رختکن قدم برداشت.

در دیگر بازی مهم برگزار شده تیم اوکلاهاما سیتی تاندر در خانه در سالن چیساپیک انرژی آرنا با نتیجه ۱۱۶ بر ۹۸ مغلوب میهمان خود واشنگتن ویزاردز شد. اسکات بروکس سرمربی ویزاردز که در مقابل تیم سابقش به میدان رفت، در پایان اعتقاد داشت بهترین نمایش فصل را در خانه اوکلاهاما انجام داده اند و سرانجام واشنگتن در خانه اوکلاهاما پیروز شد.

برای ویزاردز بردلی بیل ۲۵ امتیاز و ۶ پاس منجر به گل، اتو پورتر ۲۰ امتیاز و جف گرین ۱۶ امتیاز کسب کردند تا برای اولین بار در خانه اوکلاهاما از زمانی که سیاتل را ترک کردند پیروز شود. ویزاردز در حالی که ستاره خود جان وال را در اختیار نداشت اوکلاهاما با دومین رکورد کنفرانس برتر غرب پا به میدان گذاشته بود، توانست پیروزی را کسب کند که برای اسکات بروکس بسیار شیرین بود. از سال ۲۰۰۸ که تاندر از سیاتل جدا و به اوکلاهاما منتقل شد، ویزارد هر ۹ بازی در خانه تاندر را واگذار کرده بود.

برای اوکلاهاما راسل وسبروک با ۲۲ امتیاز، ۱۵ ریباند و ۱۳ پاس منجر به گل برای دوازدهمین بار در این فصل و برای ۱۱۶ امین بار در مجموع تریپل دبل کرد اما در عین حال راسل ۸ بار نیز توپ را لو داد. پاول جورج ۲۰ امتیاز، جرمی گرنت ۱۷ امتیاز و استفن آدامز ۱۲ امتیاز کسب کردند تا بعد از کسب سه پیروزی متوالی شکست بخورد.

اسکات بروکس قبل از معرفی در سالن توسط هواداران تاندر مورد تشویق قرار گرفت. او بین سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۵ سرمربی اوکلاهاما بود و موفق شده بود در سال ۲۰۱۲ تیمش را راهی فینال مسابقات کند هرچند در فینال با نتیجه ۴ بر ۱ مغلوب میامی هیت با مثلث آتشینش جیمز-وید-باش شد.

نتایج سایر دیدار های برگزار شده:

بروکلین نتس ۱۱۷ – شیکاگو بولز ۱۰۰

اورلاندو مجیک ۹۶ – لس آنجلس کلیپرز ۱۰۶

ایندیانا پیسرز ۱۰۵ – تورنتو رپترز ۱۲۱

شارلوت هورنتس ۱۱۹ – فینیکس سانز ۱۱۳

در پایان هفته دوازدهم رقابت های ان بی ای تیم های تورنتو رپترز با ۳۰ پیروزی و ۱۲ شکست صدرنشین و کلیولند کاوالیرز با ۸ پیروزی و ۳۲ شکست قعرنشین کنفرانس شرق و تیم های دنور ناگتس با ۲۶ پیروزی و  ۱۱شکست صدرنشین و فینیکس سانز با ۹ پیروزی و ۳۲ شکست قعرنشین کنفرانس غرب هستند.دیدگاهها بسته شده است.