جزئیاتی از تازه‌ترین تحولات نظامی در لیبی

 به گزارش عرصه؛ شمار تلفات ناشی از درگیری‌های اخیر ارتش ملی لیبی وابسته به «خلیفه حفتر» و نیرو‌های دولت وفاق ملی تحت حمایت سازمان ملل به ۱۴۷ نفر افزایش یافت.

سازمان بهداشت جهانی که پیشتر تعداد تلفات ناشی از درگیری‌های ۱۱ روز اخیر در لیبی را ۱۲۱ کشته و ۵۶۱ مجروح اعلام کرده بود، در توییتی از افزایش این ارقام خبر داد.

دفتر سازمان بهداشت جهانی در لیبی روز یکشنبه نوشت: شمار قربانیان بحران لیبی اکنون به ۱۴۷ کشته و ۶۱۴ زخمی افزایش یافته است.

از سوی دیگر روز یکشنبه «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر با خلیفه حفتر در کاخ «الاتحادیه» در قاهره دیدار و درباره تحولات سیاسی و نظامی لیبی با وی بحث و گفت‎وگو کرد.

السیسی در این نشست ضمن حمایت از اقدامات حفتر در پیشروی به سوی طرابلس گفت: "مصر از تلاش‌ها و مقابله با شبه نظامیان افراطی جهت برقراری ثبات و استقرار در همه سرزمین لیبی حمایت می‌کند." درگیری‌ها در اطراف طرابلس پایتخت لیبی در روز‌های گذشته شدت یافته و اخبار ضد و نقیضی از عملیات‌های موفقیت آمیز طرفین منتشر می‌شود.

در همین حال برخی رسانه‌ها از کنترل نیرو‌های حفتر بر فرودگاه «بنی ولید» در جنوب شرق طرابلس خبر می‌دهند. وضعیت سیاسی و امنیتی لیبی از سال ۲۰۱۱ بی ثبات و ناپایدار بوده و درگیری‌ها میان دو گروه دولت وفاق ملی تحت حمایت سازمان ملل و ارتش ملی لیبی بر این ناپایداری افزوده است. اعلام پیشروی به سوی طرابلس توسط خلیفه حفتر در ۴ آوریل سال جاری (۱۵ فروردین) درگیری‌ها در این کشور را تشدید کرده است.

منبع:میزان

 دیدگاهها بسته شده است.