پیام جدید ترامپ برای رهبر کره شمالی

 به گزارش عرصه به نقل از خبرگزاری یونهاپ روز دوشنبه گزارش کرد به احتمال زیاد این پیام در مورد ادامه مذاکرات هسته ای دو کشور و امکان برگزاری سومین نشست سران میان کیم و ترامپ خواهد بود.
"مون جائه این" و "دونالد ترامپ" روسای جمهوری آمریکا و کره جنوبی اوایل ماه آوریل (فروردین) در مورد نحوه از سرگیری مذاکرات هسته ای آمریکا و کره شمالی در واشنگتن با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند.
کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در سخنرانی مهمی در اوایل ماه جاری گفت او مایل است در صورتی که ایالات متحده پیشنهاد جدیدی ارائه کند و برای پیونگ یانگ قابل قبول باشد سومین نشست را با ترامپ برگزار کند.
دومین نشست سران میان کیم جونگ اون و دونالد ترامپ، رهبران کره شمالی و آمریکا ۸ و ۹ اسفند ۹۷ در هانوی پایتخت ویتنام برگزار شد، اما این نشست به دلیل زیاده خواهی های دونالد ترامپ در برابر درخواست های منطقی کیم، شکست خورد و ترامپ نشست را نیمه کاره رها کرد.
ترامپ در کنفرانس خبری بعد از این نشست گفته بود کره شمالی خواستار حذف همه تحریم ها در ازای انحلال بخشی از تاسیسات هسته ای شده بود به همین دلیل توافق را امضا نکردیم.
اما 'ری یونگ هو' وزیر خارجه کره شمالی در مورد شکست این مذاکرات گفته بود ما در نشست سران فقط خواهان لغو تعدادی از تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد بودیم که در اقتصاد کشور و زندگی مردم اختلال ایجاد کرده اند و در مقابل، از بین بردن کامل تاسیسات هسته ای نیونگ بیون را پیشنهاد کردیم اما ترامپ آن را نپذیرفت.
رهبران دو کشور پیش از این در خرداد ۹۷ در سنگاپور با یکدیگر دیدار کرده بودند نتیجه این نشست، توافقی مبهم در زمینه عاری سازی هسته ای شبه جزیره کره بود.
به گزارش ایرنا، چند روز پیش نیز یک مقام ارشد وزارت امور خارجه کره شمالی خواستار حذف 'مایک پمپئو' وزیر خارجه آمریکا از مذاکرات هسته ای دو کشور و جایگزینی یک مذاکره کننده 'فهمیده و بالغ' با وی شد.
این کشور در دومین انتقاد از مقامات آمریکا در کمتر از یک هفته، درخواست مشاور امنیت ملی آمریکا مبنی بر جدیت پیونگ یانگ در پایان دادن به تولید سلاح هسته ای را بی معنی خواند و گفت جان بولتون نابینا و فاقد درک است.

 دیدگاهها بسته شده است.