٤٠ میلیارد دلار ارز طی سال گذشته برای واردات تامین شد

تبریز- رئیس کل بانک مرکزی کشور گفت: ٤٠ میلیارد دلار ارز طی سال گذشته برای واردات تامین شد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالناصر همتی بامداد امروز جمعه بعداز ورود به تبریز و دیدار با امام جمعه این شهر، در جلسه مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی شرکت کرد.

همتی در این جلسه با تاکید بر پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های آذربایجان شرقی گفت: این استان یکی مهمترین استان‌های کشور است که باید از این قابلیت‌ها در جهت توسعه آن استفاده کرد و ما نیز در بانک مرکزی آماده حمایت از فعالان اقتصادی و صنعتی این استان هستیم.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین در ادامه به جلسه اش با فعالان اقتصادی آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و نشست کارگروه امور اقتصادی استان با حضور مسئولان اقتصادی و فعالان بخش خصوصی استان شرکت می‌کنم و از نزدیک مسائل و مشکلات فعالان این حوزه را بررسی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه صادرکننده‌های غیرنفتی امسال همراهی خوبی با بانک مرکزی دارند، گفت: تا ۱۵ خرداد امسال ۹/۵ میلیارد دلار برای واردات ارز تأمین شد و با اینکه سال گذشته نیز تحریم‌های ظالمانه‌ای از سوی آمریکا علیه کشورمان اعمال شد ولی ما بیش از ۴۰ میلیارد دلار ارز برای واردات تأمین کردیم که رقم خوبی بود.

همتی با تاکید بر اینکه بانک‌ها باید برای ایجاد رونق تولید باید در اعطای تسهیلات به تولیدکنندگان همراهی لازم را داشته باشند، افزود: تاکید ما به بانک‌ها حمایت از تولید است. در سال جاری که به نام رونق تولید نامگذاری شده است باید همه مسئولان و مدیران بانکی از تولید حمایت کنند.

وی با بیان اینکه تحریم‌های شدیدی علیه ایران در این چند سال اخیر اعمال شده است، گفت: سخت‌ترین نوع تحریم‌ها اعمال شده و باید رفتارمان منطبق بر تحریم‌ها شود.

ضرورت استفاده از پتانسیل‌های صنعتی و اقتصادی استان

استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه مجموعه‌های اقتصادی استان تعامل خوبی با مدیران دارند، گفت: آذربایجان شرقی قابلیت‌های بالای صنعتی، اقتصادی، تجاری و گردشگری دارد و باید از این پتانسیل‌ها استفاده کرد.

محمدرضا پورمحمدی ادامه داد:: خوشبختانه تعامل خوبی بین مجموعه‌های صنعتی و اقتصادی در حوزه‌های مختلف استان برقرار است و در همین زمینه بانک مرکزی باید بیش از پیش به این موارد توجه کند.

کد خبر ۴۶۴۰۲۰۵


دیدگاهها بسته شده است.