راز خودروهای لیموزین رهبر کره شمالی فاش شد

به گزارش عرصه؛ بنابر گزارش اسپوتنیک به نقل از سی ان ان، کارمندانی از ادارات دولتی در کره شمالی بعد از هشت ماه اعلام کردند که کیم جونگ اون، دو خودرو به ارزش ۵۰۰ هزار دلار از نوع مرسدس Maybach S600 خریداری کرده است.

محققان می گویند که این لیموزین ها از بندر روتردام (هلند) در تاریخ ۱۴ ژوئن ۲۰۱۸ ارسال شده است. از آنجا، این خودرو ها سپی به چین و بعدا به اوزاکا ژاپن و بلاخره به کره جنوبی رسیند. بعدا از ردیابی این خودروها توسط کشتی DN5505 به شهر ناخودکا در شمالی شرقی روسیه انتقال یافت.

از آنجا قرار بود، این کشتی ۵ اکتبر به مقصد برسد، اما از ۱ اکتبر تا ۱۹ اکتبر ، دستگاه ردیاب موقعیت کشتی را نشان نمی دهد، هنگامی که دستگاه ردیاب دوباره فعال شد، کشتی DN5505 در راه بازگشت به بوسان کره جنوبی بود.

در تاریخ ۲ نوامبر، کارمندان کشتی پس از رسیدن، اسنادی را ارایه می کنند که این کشتی دارای بار ذغال سنگ خلاص از شهر ناخودکا روسیه می باشد.

"کارشناسان بر این باوراند همان زمان، در ۷ اکتبر، هواپیماهای IL-76 باربری کره شمالی از پکن یانگ به ولادیوستوک روسیه پرواز می کند، ولی آمریکایی ها نتوانستند با کنسولگری کره شمالی در این شهر ارتباط برقرارکنند".

کنسرن دیملر، مالک شرکت مرسدس اعلام می کند که برای ۱۵ سال با کره شمالی هیچ معامله ای نشده است. رئیس این شرکت تاکید میکند که تحویل آن به خریداران با دقت بررسی می شود، اما باز فروش بیشتر آن در حال حاضر خارج از مسولیت این شرکت می باشد.

 دیدگاهها بسته شده است.