حسن یزدانی: هدفم بالا بردن پرچم ایران در المپیک ۲۰۲۰ است

به گزارش عرصه، رقابت‌های جهانی کشتی آزاد و فرنگی در نورسلطان پایتخت قزاقستان به پایان رسید و از میان ۲۰ آزاد و فرنگی‌کار ایران تنها حسن یزدانی به مدال طلای جهان رسید و برای کشتی ایران آبروداری کرد.

اتحادیه جهانی کشتی با اشاره به کسب دومین مدال طلای جهان توسط حسن یزدانی و غیبت کشتی‌گیر هندی در دیدار فینال، از عزم حسن یزدانی برای ایستادن بر سکوی نخست المپیک ۲۰۲۰ در توکیو خبر داد.

یزدانی با اشاره به سطح بالای رقابت‌های قهرمانی جهان در قزاقستان، گفت: من سخت تمرین کرده بودم و این فرصت به من داده شد تا شانس رسیدن به پیروزی را داشته باشم. بعد از چند روز بار دیگر تمریناتم را برای رسیدن به دومین مدال طلای المپیک آغاز می‌کنم. در رقابت‌های جهانی توانستم با کسب مدال پرچم کشورم را بالا ببرم، اینک بدنبال این هستم در المپیک نیز پرچم ایران را به اهتزاز درآورم و مردم کشورم را خوشحال کنم.

به گزارش عرصه، دیوید تیلور آمریکایی که سال گذشته موفق به شکست حسن یزدانی در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۸ شده بود، جدی‌ترین رقیب یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم بود که بدلیل مصدومیت حضور در رقابت‌های جهانی قزاقستان را از دست داد اما قصد دارد در المپیک ۲۰۲۰ کشتی بگیرد.

تیم ملی کشتی آزاد ایران با کسب یک مدال طلا توسط حسن یزدانی، یک نقره علیرضا کریمی و دو برنز بهنام احسان‌پور و یونس امامی در جایگاه چهارم جهان جای گرفت. ۶ آزادکار دیگر ایران نیز از رسیدن به مدال بازماندند.

کشتی آزاد ایران از مجموع ۶ سهمیه المپیک نیز تنها به ۲ سهمیه المپیک رسید.دیدگاهها بسته شده است.