سینمای ایران ارومیه بازسازی می‌شود

به گزارش عرصه به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری؛ مسعود یکانی مدیر امور سینمایی حوزه هنری استان آذربایجان غربی اعلام کرد: ما در سطح استان آذربایجان غربی ۱۲ سالن سینما داریم که مالکیت آنها با حوزه هنری است و از بین اینها فقط سه سالن فعال در مرکز استان یعنی شهر ارومیه داریم که شامل سالن‌های «سینما انقلاب» با ۶۰۰ نفر ظرفیت و سالن‌های «سینما ایران» و « سینما آزادی» با ۷۵۰ نفر ظرفیت است.

وی افزود: ما در شهرهای اشنویه، سلماس، شاهین دژ، نقده، ماکو و خوی هم سالن‌های سینمایی داریم که غیرفعال بوده و فعلا بلااستفاده هستند و سینما فرهنگ ارومیه در حال حاضر  محل اداری حوزه هنری استان آذربایجان غربی می‌باشد و کارکرد سینمایی ندارد.

یکانی درباره بازسازی سینما «ایران» ارومیه توضیح داد: این سینما در سال ۱۳۳۰ ساخته شده و از قدیمی‌ترین و پرمخاطب‌ترین سینماهای ارومیه بوده که تحت مدیریت حوزه هنری است و اکنون با همت و اراده حوزه هنری و موسسه بهمن سبز و مسئولین استانی و سینماشهر قرار است سالن قدیمی آن به دو سالن شامل: یک سالن ۵۰۰ نفره مجهز و مدرن و لوکس و VIP و یک سالن کوچک‌تر تبدیل شود.

وی شرح داد: این سالن به همراه بالکن آن مجهز به ۵۰۰ صندلی کاملا استاندارد می‌شود که در حال حاضر مراحل کف سازی آن شروع شده و پیش بینی می‌شود تا آبان ماه به اتمام برسد.

وی ادامه داد: همچنین، تجهیز سیستم پخش و صوت، پرده اکران، مبلمان و دکوارسیون لابی، مسیر خروج و … از دیگر اقداماتی است که در این مرحله از بازسازی انجام خواهد شد و در کل تلاش کردیم که کلیت فضا را از یک سینمای کهنه و مستهلک به سینمایی کاملا مدرن و لوکس تبدیل کنیم.

وی همچنین، عنوان کرد: در کنار این بازسازی و به سازی، احداث یک سالن بسیار مجهز و کاملا استاندارد ۴۵ نفری هم در دستور کار ما قرار دارد که تا کنون ۶۰ درصد مراحل آن پیش رفته و انشالله تا یک ماه دیگر آماده بهره برداری می‌شود.

یکانی درباره گزارش هزینه‌های این پروژه گفت: از آنجایی که مرحله به مرحله کار را پیش بردیم هنوز جمع دقیقی از مبالغ ارائه نشده و موسسه بهمن سبز بعد از اتمام کار هزینه‌های برآورد شده و خرج شده آن را ارائه خواهد داد.

وی در پایان تاکید کرد: ولی به هر حال مشکل کمبود سالن در استان آذربایجان غربی یک مشکل جدی است که ان شالله با همت و حمایت‌های همیشگی سازمان سینمایی حوزه هنری و به همت موسسه بهمن سبز در راستای بهبود این وضعیت قدم‌های جدی بر می‌داریم.

– دیدگاهها بسته شده است.