غذاهایی که خواب شب را از شما می‌دزدند!

به گزارش عرصه؛ اگر شب ها غذاهای سنگین بخورید احتمال این که سخت تر به خواب بروید بیشتر می شود.برخی از افراد با خوردن غذاهای شور، سنگین یا چرب درست نمی خوابند در ادامه به بررسی  خوراکی هایی می پردازیم که به طور معمول در خواب اختلال ایجاد می کنند:

شکلات

بسیاری از افراد نمی دانند که شکلات منبع پنهان کافئین است. این بدان معناست که حتی خوردن بستنی شکلاتی نیز می تواند منجر به بدخوابی شود. بنابراین سعی کنید در ساعات پایانی شب شکلات نخورید.

مرغ سرخ شده

مرغ سرخ شده ممکن است یک غذای راحت کلاسیک باشد ، اما خوردن مرغ قبل از رفتن به خواب ایده آل نیست. غذاهای پرچرب برای هضم به زمان بیشتری نیاز دارند. این نوع غذاها اغلب باعث نفخ و سوء هاضمه  می شوند که با استراحت شب تداخل دارند.

میوه خشک شده

به گفته متخصصان تغذیه مصرف زیاد میوه خشک می تواند معده شما را آزار دهد و شما را در طول شب دچار گاز معده و بدخوابی کند. این موضوع به خاطر این است که این خوراکی باید به عنوان میان وعده استفاده شود نه به عنوان شام.

فلفل تند و غذاهای پرادویه

فلفل تند می تواند باعث شود خواب از سرتان بپرد و شب نیز بسیار بد بخوابید. فلفل های تند حتی می تواند باعث شود به علت افزایش سوخت و ساز بدن، دچار حرارت و گرمای بیش از حد و معده درد شوید.

منبع: انتخابدیدگاهها بسته شده است.