استان فارس میزبان جشنواره ملی فانوس می‌شود

به گزارش عرصه،‌ سرهنگ پاسدار سعید کوشکی جهرمی که در جلسه برنامه ریزی و هماهنگی برگزاری چهارمین جشنواره ملی فانوس سخن می‌گفت، بیان کرد: برای نمود بهتر دستاوردهای حوزه انقلاب و دفاع مقدس باید پیشنه فرهنگی و جهادی استان فارس با هم تلفیق و ترکیب شود. میزبانی چهارمین جشنواره فانوس را با همین هدف دنبال کرده‌ایم.

وی گفت: پیشنه جهادی استان فارس که شامل ۱۵ هزار شهید و ۲۷۰ هزار رزمنده و یگان‌های مختلف رزمی است، با پیشینه فرهنگی استان که داشته‌های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی را شامل می‌شود، ترکیب شود، دستاوردهای ارزشمندی خواهیم داشت.

کوشکی ادامه داد: دفاع مقدس و مجموعه‌های مرتبط با آن، یک مجموعه شاخصی محسوب می‌شود که تمامی فعالیت‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی و مذهبی می تواند حول این محور حرکت کرده و قرار بگیرند، این خود یک دستاورد ارزشمند دوران دفاع مقدس است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان فارس با اشاره به اینکه در سومین دوره جشنواره ملی فانوس، فارس موفق به کسب عنوان دوم شد توضیح داد: در نظر داریم با همکاری دستگاه‌های مختلف فرهنگی و هنری استان بتوانیم چهارمین دوره این جشنواره ملی را به نحو احسن و متفاوت‌تر از گذشته برگزار کنیم چرا که استان فارس دارای ظرفیت‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف هنری است.

کوشکی با یادآوری اینکه فراخوان این جشنواره آغاز شده است، گفت: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در بخش‌های مختلف هنرهای نمایشی، تجسمی و سنتی، موسیقی و سرود، رادیو، تحقیق و پژوهش و بخش آزاد تا ۲۸ اسفند امسال به دبیرخانه این جشنواره واقع در اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان فارس، ارسال کنند.دیدگاهها بسته شده است.