همایش مدولباس در سمنان برگزار می‌شود/ اعتبارات استانی تکافوی جشنواره‌های فجر را نمی کند

حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر فضیلت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این استان برای برگزاری جشنواره های فیلم فجر، موسیقی فجر، هنرهای تجسمی فجر و مد و لباس فجر آمادگی دارد خاطرنشان کرد: برگزاری این چهار جشنواره حداقل یک میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی گفت: اعتبارات استانی تکافوی برگزاری این جشنواره‌ها را نمی کند و نیاز است در این خصوص اعتباراتی از مرکز تامین و تخصیص یابد و در صورت تامین این اعتبار زمینه برای برگزاری این جشنواره ها در استان سمنان فراهم است.

فضیلت همچنین از مناسب دانستن فضای باغ موزه امیر برای ایجاد گذر فرهنگی در سمنان خبر داد و گفت: برای ایجاد این گذر تا سقف سه میلیارد  ریال تسهیلات چهار درصد اعطا می‌شود و استفاده از تسهیلات ۱۶ درصد نیز سقف و محدودیتی ندارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان تصریح کرد: برای ایجاد گذرهای فرهنگی در شهرهای مختلف تلاش‌های گسترده‌ای در این استان صورت گرفته است و به تازگی یکی از مسوولات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از مکان‌های پیش بینی شده در شهرهای مختلف برای ایجاد گذر فرهنگی بازدید داشته است.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از برگزاری همایش مد و لباس در شنبه آینده در سمنان خبر داد.

ابوالفضل دلآرام اظهار کرد: این همایش با همکاری هنرستان هنرهای زیبای ترنج و با همکاری مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان برگزار می‌شود.

وی افزود: این همایش مشتمل بر برنامه های مختلف از جمله برگزاری سه کارگاه طراحی لباس، چاپ دستی و طراحی لباس‌ها محلی است.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، برپایی نمایشگاه مد و لباس و پرفورمنس (نمایش اجرامحور یا هنر نمایشگون) را از دیگر برنامه‌های این همایش برشمرد.
به گزارش عرصه به نقل از به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، جشنواره مد و لباس ۲۸دی ماه جاری در مرکز استان برگزار خواهد شد.دیدگاهها بسته شده است.