جشنواره فیلم شانگهای به زمانی دیگر موکول شد

به گزارش عرصه به نقل از اسکرین، هنوز تاریخ جدید جشنواره فیلم شانگهای به عنوان یکی از مهمترین جشنواره های سینمایی چین و آسیا مشخص نیست و از ابتدا به نظر می‌رسید برگزاری این جشنواره در ماه ژوئن نیز دشوار باشد چرا که سینماهای چین هنوز بازگشایی نشده‌اند و اکثر مرزهای این کشور نیز همچنان بسته‌اند. 

برگزاری بیست و سومین جشنواره شانگهای در حالی به زمانی دیگر موکول شده که در حین برنامه ریزی برگزاری این رویداد علی رغم شیوع ویروس کرونا، استقبال خوبی از سوی موسسات سینمایی داخلی و خارجی از جشنواره شده بود. مسئوالان این جشنواره ضمن تشکر و عذرخواهی بابت تعویق جشنواره اعلام کرد تاریخ‌های جدید برگزاری به زودی اعلام خواهد شد.

جشنواره فیلم شانگهای قرار بود از تاریخ ۱۳ تا ۲۲ ژوئن (۲۴ خرداد تا ۲ تیر) برگزار شود. 

امسال جشنواره فیلم پکن در چین نیز که طبق برنامه ریزی باید از ۱۹ تا ۲۶ آوریل (۳۱ فروردین تا ۷ اردیبهشت) برگزار می شد هم به دلایل مشابه به تعویق افتاد و تاریخ جدید برگزاری آن نیز هنوز اعلام نشده است. 

در حالی که زندگی در چین کانون اصلی شیوع ویروس کرونا در حال بازگشت به روند عادی است و تمهیدات قرنطینه‌ای در سراسر کشور برداشته شده اما مسئولان چینی با توجه به بروز احتمالی موج دوم این بیماری، محتاطانه عمل می‌کنند. دیدگاهها بسته شده است.