ازنا-شازند همچنان تهدیدی برای استان مرکزی

سید علی آقازاده هفتم مردادماه در جلسه شورای راهبری تصادفات استان مرکزی بیان کرد: با وجود همه مشکلات در سال گذشته میزان تصادفات جرحی، خسارتی و فوتی در جاده های استان مرکزی در حوزه درون و برون شهری با کاهشی۴۷ درصدی روبرو شده است که نشان از اثربخشی تدابیر در نظر گرفته شده دارد.

وی با تاکید براینکه باید دستاورد کنونی را حفظ کرد، افزود: در حوزه راه یکی از تهدیدات اصلی استان مرکزی وضعیت محور ازنا-شازند است، دو سال پیش با حضور وزیر راه و شهرسازی استارت چهاربانده شدن این محور زده شد و در سال ۹۸ نیز بالغ بر ۱۰۷ میلیارد تومان به این پروژه اختصاص یافت و در سال آینده ۱۳ کیلومتر از این محور دو خطه می تواند زیر بار ترافیک قرار گیرد.

آقازاده افزود: در سال جاری پروژه محور زالیان حتما تمام می شود، همچنین وضعیت محور اراک-فرمهین نیز مناسب نیست به طوری که امسال در یک فقره تصادف هفت نفر جان باختند، با توجه به اقداماتی که در این محور در حال انجام است امیدواریم امسال پروژه تکمیل شود، همچنین ۴۰ میلیارد تومان برای تکمیل راه و تجهیز آن در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: تامین روشنایی این محور از ابتدای امر مدنظر بوده است چراکه تقاطع های بسیاری دارد و اگر این پروژه تمام شود قدم های مثبتی در زمینه تسهیل در عبور و مرور استان صورت گرفته است. همچنین باید پروژه محور نوبران-غرق آباد به طول ۱۱ کیلومتر که بسیار پرتردد است مدنظر قرار گیرد و باید تصمیمات اتخاذ شده برای این محور سریعتر اجرایی شود.

استاندار مرکزی با بیان اینکه با اتمام اکثر پروژه های نیمه تمام حوزه راه استان فضای مثبتی ایجاد خواهد شد، گفت: تمام تصمیمات و اقدامات در حوزه راه باید به سیاست و هدف اصلی یعنی کاهش آسیب ها، خسارات و تصادفات منجر شود، سال گذشته کاهش ۱۰ درصدی تصادفات هدفگذاری شد که البته محقق نشد، اما روند کاهشی بود و امسال نیز باید این روند کاهشی ادامه یابد.دیدگاهها بسته شده است.