گوگل یک گهواره هوشمند ساخت

محققان موفق به طراحی یک گهواره هوشمند شدند که بر فعالیت کودکان نظارت می‌کند.

57313265

به گزارش عرصه، به نقل از سی نت، این گهواره هوشمند که توسط شرکت گوگل ثبت اختراع شده دارای حسگرهای متعددی است که عواملی مانند تنفس، حرکت، گریه و فعالیت دستگاه گوارش کودک را ردیابی کرده و از طریق بلوتوث به دستگاه‌های مختلف ارسال می‌کند.

این تخت هوشمند نه تنها قادر خواهد بود تا برای والدین فایل های ویدیویی HD از نوزاد بفرستد، بلکه بر فعالیت های کودک نظارت  کرده و در برخی موارد اقدامات پیشگیرانه در جهت بهبود سلامت و رفاه او نیز انجام می‌دهد.

همه این اطلاعات به موقع به گوشیهای هوشمند یا تبلت‌هایی که در آن نزدیکی هستند ارسال شده که این کار بدون شک باعث آرامش و سلامت روان والدین کودک می‌شود.

این گهواره فعالیت‌هایی نظیر بیدار شدن کودک، گریه کردن، کثیف کردن پوشک، بیماری، تپش قلب، سرفه یا عطسه  را با حسگرهای فشار، میکروفن، حسگر هوا، حسگر فشار، حسگر حرکت و حسگر دما یا دوربین تصویربرداری حرارتی ردیابی کرده و همچنین دارای پروژکتور و بلندگو بوده که به محض بیدار شدن کودک از خواب با لیزرها و نورهای مختلف، وی را آرام می‌کند تا مجددا به خواب رود.

به عنوان مثال، اگر کودک گریه کند، پروژکتور فعال شده و تصاویری از حیوانات مختلف را برای سرگرم کردن او بر روی سقف نمایش می‌دهد. همچنین برای آرام نگه داشتن کودک با استفاده از میکروفنهای تعبیه شده برای او موسیقی ملایم پخش می‌کند. این گهواره می‌تواند مانند یک ربات عمل کند و از کودک نگهداری کرده و او را بخواباند.دیدگاهها بسته شده است.