مرادخانی در گفت‌وگو با ایسنا: شجریان هوشیار است

1441096918980_arash khamooshi (10 of 14)-6

به گزارش عرصه، معاون امور هنری وزیر ارشاد، شایعه‌های اخیر مبنی بر به کما رفتن محمدرضا شجریان را تکذیب کرد و از آخرین اوضاع جسمی او گفت.

علی مرادخانی در گفت‌وگو اظهار کرد: پس از انتشار شایعات اخیر، با نزدیکان ایشان صحبت کردم. حال استاد شجریان خوب است؛ او هوشیار است و مشکلی نیست.

حمیدرضا نوربخش – مدیرعامل خانه موسیقی – نیز که از دوستان محمدرضا شجریان است گفت: با همایون شجریان صحبت کردم و او خبر به اغما رفتن پدرش را تکذیب کرد.

این خواننده ادامه داد: این شایعه ساعت ٤ صبح به وقت آمریکا مطرح شد که ارسال چنین خبری در این مقطع زمانی دور از ذهن است.

شاهرخ تویسرکانی نیز که سال‌ها به‌عنوان خبرنگار و فعال حوزه موسیقی کار کرده است، به‌عنوان یکی از نزدیکان استاد شجریان گفت: در تماسی که ۲۲ تیرماه با داماد استاد شجریان داشتم، خوشبختانه متوجه شدم که در کما نیست و درمانش را ادامه می‌دهد.

او اظهار کرد: خدا را شکر هیچ‌کدام از خبرهای منتشرشده مبنی بر به کما رفتن استاد شجریان صحت ندارد.

تعدادی دیگر از نزدیکان استاد شجریان نیز در گفت‌وگو تاکید کردند که حال استاد آواز ایران تغییری نکرده و او همچنان در حال طی کردن روند درمان خود است.

محمدرضا شجریان در پیام ویدئویی خود به‌مناسبت فرارسیدن عید نوروز و آغاز سال ۱۳۹۵، با چهره‌ای متفاوت در فضای مجازی دیده شد و برای نخستین‌بار از بیماری‌اش سخن گفت: «من سال‌هاست با یک مهمان پانزده ساله‌ای آشنا هستم و دیگر با همدیگر دوست شده‌ایم و الان هم من به‌خاطر او اینجا ایستاده‌ام و طبق دستور پزشکم موهای سرم را هم کوتاه کرده‌ام. چند وقت دیگر اینجا هستم چون در اینجا آرامش دارم و بعد از آن به‌سراغ شما خواهم آمد و کارهای‌ هنری‌ام را دنبال خواهم کرد. لازم می‌دانم در این لحظه از دو دوست دیرینه‌ام محمدرضا لطفی و پرویز مشکاتیان که بسیار دوست‌شان دارم و دلم برای‌شان تنگ شده است، یاد کنم و بگویم که دلم برای‌شان تنگ شده است». این استاد آواز در ماه‌های گذشته برای پیگیری درمانش در خارج ایران بوده است.دیدگاهها بسته شده است.