سقف حقوق همه وزرا تک رقمی خواهد شد

وزیر تعاون درباره حقوق وزرا و مدیران کل گفت: سقف حقوق همه وزرا تک رقمی خواهد شد. به غیر از مدیران مناطق بد آب و هوا و پزشکان و مدیران شرکتهای بزرگ کف و سقف حقوق دیگر اقشار دیگر مثل مدیران بانکی و مدیران کل کاملا مشخص شده است و دیگر در پرداخت حقوق استثنا نداریم.

1446722094588_1 (29)

به گزارش عرصه، علی ربیعی در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران که امروز برگزار شد گفت: اهتمام دولت یازدهم دولت اجماع است. چرا که این دولت دولت اجماع است.

وی افزود: من به عنوان یک عضو کابینه به کمک شما فعالان اقتصادی نیاز دارم. ما دوران سختی را می گذرانیم و نمی توانیم این موضوع را نگوییم. در این دوران سخت به چند راهکار نیاز داریم. در حال حاضر به عقلانیت بیش از هر دوره ای نیاز داریم. امروز فرصت اشتباه کردن نداریم. به اعتقاد من ما ۵ یا ۱۰ سال فرصت داریم که بتوانیم جهت گیری ها را اصلاح کنیم.

دوران دشواری را در سال گذشته داشتیم، اقتصاد ما همیشه اتکایش به بودجه‌های عمرانی و بودجه نفت بوده است اما در سایه اقتصاد مقاومتی امیدواریم که سال به سال از اقتصاد نفتی فاصله بگیریم.

ربیعی ادامه داد: نمیتوانیم هزینه‌هایی صرف کنیم که مشخص نیست که نتیجه آن چه می شود و نمی توانیم شب انتخابات پول تزریق کنیم. ما به عقلانیت و سخت کوشی نیاز داریم.

وزیر کار عنوان کرد: اگر می خواهیم به رشد و توسعه برسیم باید طبقه متوسط صنعتی در جامعه شکل بگیرد. صنعت روح طبقه متوسط است اما امروز طبقه متوسطی که داریم ضعیف و نحیف است که زود می تواند به طبقه ضعیف تبدیل شود. جامعه ای که ۸۰ درصد شادابی صنعتی داشته باشد جامعه موفقی است.

وی ادامه داد: بعد از عقلانیت و سخت کوشی ویژگی دیگری که اهمیت دارد مداراست. اینکه بتوانیم کنار هم کار کنیم و موضوع چهارم اخلاق است.

وزیر کار تصریح کرد: دوران سخت ما بخشی از مسیر طی شده بود که نمی توانم از آن حرف نزنیم. ما امروز مسئول تنظیم یارانه‌ها هستیم و این مسیری است که در آن قرار گرفتیم و نمی توانیم بدون نگاه به عقب مشکلی را حل کنیم. ما هر روز موضوعی و بحثی را برای بهبود فضای کسب و کار دنبال میکنیم.

ربیعی با بیان اینکه وزارت کار در کنار سیاستهای اقتصادی سیاست رفاهی را نیز دنبال کرده است گفت: در بخش سیاستهای رفاهی مطالعات عمیقی انجام دادیم و مسئله درمان را به عنوان اصلی ترین عامل در ایجاد فقر مورد توجه قرار دادیم. در این زمینه ۱۰ میلیون نفر کارگر را بیمه درمانی کردیم. از میان ۲۳ میلیون شغل، ۱۵ میلیون بیمه داریم که این نشان میدهد ۷ میلیون شغل غیر رسمی در جامعه داریم که در واقع نسبت شغل رسمی به غیر رسمی دو به یک است.

وی افزود: همچنین مسئله سو تغذیه را در سیاستهای رفاهی مورد توجه قرار دادیم، اشتغال معلولان را دنبال کردیم و سعی کردیم کودکان کار را به تحصیل برگردانیم و در مجموع در کنار سیاستهای اقتصادی سیاستهای رفاهی نسبتا موفقی را دنبال کردیم.دیدگاهها بسته شده است.