مهلت ارسال آثار به اسکار اعلام شد

آکادمی اسکار آخرین مهلت ارسال آثار در شاخه‌های گوناگون از جمله بهترین فیلم خارجی زبان را اعلام کرد.

1448265878025_2016

به گزارش عرصه ، سایت رسمی آکادمی علوم وهنرهای سینمایی اسکار تاریخ ۱۳ جولای (۲۳ تیر) را به عنوان آخرین مهلت معرفی آثار در بخش‌های علمی و فنی اعلام کرد، ضمن اینکه متقاضیان حضور در شاخه مستند کوتاه تا اول سپتامبر (۱۱ شهریور) و مستند بلند تا ۲۰ سپتامبر (۳۰ شهریور) برای ارسال فیلم‌های خود فرصت خواهند داشت.

اما برای شاخه مهم بهترین فیلم خارجی (غیرانگلیسی) جوایز سینمایی اسکار به همراه شاخه‌های انیمیشن کوتاه و فیلم کوتاه اکشن زنده، آخرین فرصت برای ارائه آثار از سوی کشورهای مختلف و سینماگران تاریخ سوم اکتبر ۲۰۱۶ (۱۲ مهر) اعلام شده است و در شاخه‌های انیمیشن بلند تاریخ اول نوامبر (۱۱ آبان) و در شاخه موسیقی متن اورجینال و همچنین بهترین ترانه تاریخ اول دسامبر (۱۱ آذر) تعیین شده است.

فیلم‌ها حداکثر تا ساعت ۵ بعد از ظهر روزهای اعلام شده فرصت دارند برای حضور در شاخه‌های مربوطه به آکادمی اسکار معرفی شوند.

مراسم اعطای جوایز هشتادونهمین دوره جوایز سینمایی اسکار روز ۲۶ فوریه ۲۰۱۷ (یکشنبه ۸ اسفندماه) در دالبی تئاتر لس‌آنجلس برگزار می‌شود و قرار است این رویداد سینمایی در بیش از ۲۲۵ کشور جهان به صورت زنده به روی آنتن برود.

در مراسم اسکار ۲۰۱۶ جایزه بهترین فیلم به «اسپاتلایت» ساخته «تام مک‌کارتی» رسید و فیلم «مکس دیوانه» ساخته «جورج میلر» با شش جایزه بیشترین تعداد جوایز را به خود اختصاص داد.

ضمن این که فیلم «بازگشته» ساخته «الخاندرو گونزالز ایناریتو» نیز سه جایزه بهترین کارگردانی، بازیگر مرد (لئوناردو دی‌کاپریو) و فیلمبرداری (امانوئل لوبزکی) را به خانه برد.دیدگاهها بسته شده است.