ناگفته‌های پوریا پورسرخ از «روز سوم» در برنامه «دورهمی»

مهران مدیری، شب گذشته میزبان پوریا پورسرخ، سامان سالور و همسرش سمیرا حسن پور شد و صحبت‌های خود را پیرامون نوع‌دوستی و کمک کردن آغاز کرد.

 

AndroidOnlineNewsImage.aspx.jpgیش

به گزارش عرصه ، مجموعه برنامه «دورهمی» به کارگردانی مهران مدیری، شب گذشته میزبان پوریا پورسرخ، سامان سالور و همسرش سمیرا حسن پور شد و مدیری صحبت‌های خود را پیرامون نوع‌دوستی و مبحث انسان‌دوستی و کمک کردن آغاز کرد.

مدیری پس از برگزاری مسابقه بین تماشاگران داخل در استودیوی «دورهمی»، اولین مهمان خود را به عنوان زوج هنری شناخته شده‌، به روی صحنه دعوت کرد و از همکاری سامان سالور و سمیرا حسن پور پرسید.

سامان سالور در ابتدا با بیان اینکه بیشترین جوایزم از جشنواره‌های بین المللی بوده است، در خصوص دریافت جایزه در بخش‌های داخلی گفت: من از جشنواره‌های داخلی هم جایزه کسب کردم، اما تعداد جوایز خارجی بیشتر است و از نظر کمی و کیفی حد جوایز داخلی به خارجی نرسیده است و ظاهرا فیلم‌هایی که اوایل ساختم، در جشنواره‌های خارجی بهتر و بیشتر دیده شده اند.

مدیری با اشاره به سمیرا حسن پور از غر زدن و جدی بودن سالور در زندگی شخصی و سر فیلمبرداری پرسید و سالور بیان کرد: خوشبختانه خود شما آقای مدیری سر پروژها معروف هستید به جدی بودن، اما در واقع لازم است که آدم برای پیشرفت کار جدی باشد. اگر برای فیلم هایی که ساختم غر زدم، باید بگویم که همیشه همان انتظاری که بعد از تولید داریم اتفاق نمی‌افتد و برای اکران و یا نمایش مساوات به درستی برقرار نمی‌شود.

سالور با بیان اینکه عرصه هنر و سینما شغل آبرومندی است، درخصوص نقد خودش به بی‌سامانی اکران و تبعیض در نمایش فیلم‌ها بیان کرد: شغل ما و اساساً سینما و عالم هنر جزو آبرومندترین شغل‌ها محسوب می‌شود و اگر در جایی گفتم که دنبال شغل آبرومندی هستم، بیشتر گلایه و یا درد دلی بوده از فرط تبعیض‌ها و بی سامانی نسبت به اکران فیلم‌های سینمایی و جنبه خاصی نداشته است.

در ادامه این گفتگو سمیرا حسن پور به اولین همکاری اش با سیروس مقدم اشاره کرد و سپس از همکاری های خود با سامان سالور و نحوه آشنایی و ازدواجشان گفت.

کارگردان فیلم سینمایی «آمین خواهیم گفت» از آرزوهای مشترک خود و همسرش گفت و در خصوص مهمترین وجه اشتراکشان بعد از سینما اظهار داشت: هر دو بلند پروازیم و ایده‌های جذاب و نویی داریم؛ اما به غیر از سینما، «سالاد» مهمترین وجه اشتراک من با خانم حسن پور است.

این زوج هنرمند در پایان با اشاره به افتخارات زندگی مشترک و ویژگی های همدیگر دو هدیه خود یعنی جایزه جشنواره فیلم سینمایی «عشق» و «کتابی نفیس» را به موزه «دورهمی» اهدا کردند و سالور اظهار داشت: برای ما هنرمندان و اهالی سینما و تلویزیون همیشه تریبونی برای صحبت کردن وجود دارد، اما در هنرهای تجسمی، ادبیات و … کمترین تریبون و فضای گفتگو با آنها ایجاد می شود، این برنامه فرصت مناسبی است که این تریبون به آنها هم داده شود.

مهران مدیری در ادامه برنامه پس از برگزاری دومین مسابقه بین تماشاگران در دقیقه ۳۸ از این قسمت از مجموعه برنامه تلویزیونی «دورهمی»،‌ به گفتگو با پوریا پورسرخ نشست و او را بازیگری خوشتیپ، ورزشکار، شیطان و … خطاب کرد.

پورسرخ در ابتدا پس از سلام و احوالپرسی با بینندگان و حضار داخل استودیو، از نظم و انضباط و پاستوریزه بودن و گاهی وسواسی بودن خودش در غذا و نوع پوشش و چینش وسایل کاری و شخصی گفت.

وی از علاقه خود به غذاهای شمالی، هندی و اسپانیایی گفت و در خصوص نحوه ورودش به بازیگری بیان کرد: واقعیت امر این است که من از بچگی بازیگری را دوست نداشتم و بیشتر به دنبال ورزش بودم و کم کم انتخاب شدم و بازیگری را ادامه دادم.

بازیگر سریال «کیمیا» با ابراز تاسف و ناراحتی در خصوص پشت پا زدن در سینمای ایران برای بازیگر‌های تازه وارد توضیح داد: در حال حاضر این پشت پا زدن ها نسبت به قبل بهتر شده است.

وی افزود: سر سکانسی که در فیلم سینمایی «روز سوم» بازی کردم، بدون هیچ تمرین و یا حتی تمرین حسی، به من ساعت ۸ صبح گفتند که این را بازی کن و تمام صبح آن روز داشتم تلاش می‌کردم، تا جایی که با حسین لطیفی کارگردان این پروژه در این مورد صحبت کردم.

بازیگر سریال «روز حسرت» در خصوص قدرت ریسک پذیری خود اظهار داشت: ریسک پذیرم و هیجاناتی مثل بدلکاری فیلم های خودم را دوست دارم و بدلکاری در مجموعه تلویزیونی «سقوط آزاد» را تجربه کردم.

وی در ادامه به انتخاب های اشتباه خود و بازی در بعضی از پروژه ها اشره کرد و گفت: شاید ابتدا فیلمنامه را که می خواندم فکر می کردم اتفاق خوبی برای فیلم رخ می‌دهد، اما بعد از گذشت چند روز متوجه فروش و ساختار اصلی فیلم می‌شدم؛ خوشبختانه کم کم سهم من از این اشتباهات کم می شود.

پورسرخ در پایان به دلایل مجرد ماندنش در آستانه چهل سالگی اشاره کرد و گفت: معتقدم که ازدواج و شروع زندگی مشترک نقطه عطف بزرگی در زندگی هر انسانی است.

همچنین در پایان این گفتگو پوریا پورسرخ پیراهن شخصیت «رضا» را در فیلم سینمایی «روز سوم» به موزه «دورهمی» اهدا کرد.دیدگاهها بسته شده است.