رکوردشکنی مک‌ لارن در میزان فروش محصولاتش

به گزارش عرصه، مک‌لارن در سال ۲۰۱۵ موفق به فروش ۱۶۵۴ دستگاه خودرو شده که بدین ترتیب برای سومین سال متوالی میزان فروش این شرکت با رشد همراه بوده است. از سوی دیگر گزارش‌ها حکایت از فروش دو برابری محصولات این شرکت در سال ۲۰۱۶ دارد.

آمریکای شمالی و ایالات متحده، بزرگ‌ترین بازار مک‌لارن به شمار می‌روند. سال گذشته ۱۲ عامل فروش جدید مک‌لارن در سرتاسر دنیا تاسیس شد که ۵ مورد آن‌ها در آمریکای شمالی بود. نمایندگی مک‌لارن در شهر دالاس نیز بیشترین میزان فروش این خودرو را به نام خود ثبت کرده است.

 

مک لارن

شاید در ابتدا رشد اندک ۰.۰۶ درصدی فروش مک‌لارن نسبت به سال گذشته را موفقیت بزرگی نشمارید. اما در نظر داشته باشید که مک‌لارن در سال گذشته هزینه‌ی زیادی در تاسیس کارخانه‌های بیشتر کرده است. به همین دلیل آمار فروش این شرکت مطرح تولید کننده‌ی سوپراسپرت در سال ۲۰۱۶، فوق‌العاده پیش‌بینی می‌شود. میزان فروش محصولات این شرکت در ایالات متحده رشد ۷۸ درصدی را به همراه داشته و تا پایان نیمه‌ی اول سال میلادی، ۴۵۱ دستگاه فروش (تقریبا برابر با آمار کل این منطقه در سال ۲۰۱۵) را به ثبت رسانده است.

با توجه به روند رو به رشد مک‌لارن در سال ۲۰۱۶، کارشناسان افزایش ۱۰۰ درصدی فروش این شرکت را در پایان سال و نسبت به سال گذشته، تخمین می‌زنند. این در حالی است که آمار فروش این شرکت در سال ۲۰۱۵، بهترین عملکرد تاریخ این شرکت در بازار سوپراسپرت‌ها است. مک‌لارن امیدوار است در پایان سال جاری به رکورد فروش ۳۰۰۰ دستگاه خودرو دست پیدا کند. در صورت رسیدن به این هدف، مک‌لارن پس از لامبورگینی و استون‌ مارتین با آمار فروش سالیانه‌ی ۳۲۴۵ و ۳۶۱۵ خودرو، در رده‌ی سوم محبوب‌ترین برند سوپراسپرت جهان قرار می‌گیرد.دیدگاهها بسته شده است.