عامل تیراندازی مونیخ کیست؟

به گزارش عرصه، مقام های پلیس مونیخ می گویند، در تیراندازی در نزدیکی مرکز خرید المپیا در شهر مونیخ در عصر جمعه دست کم ۱۰ نفر کشته شده اند. گزارش پلیس حاکی از این است که فرد مهاجم یک آلمانی ایرانی تبار ۱۸ ساله است.

به گزارش عرصه، پلیس انگیزه‌های احتمالی این جوان مهاجم که هنوز هویتش فاش نشده را “کاملا نامشخص” گزارش کرده و گفته او برای پلیس ناشناخته بوده است.

هربرتس آندره یی، رییس پلیس مونیخ در یک کنفرانس خبری گفته است، به نظر می رسد که مهاجم به تنهایی دست به حمله زده است. هنوز انگیزه مهاجم از این حمله مشخص نشده است.

هربرتس آندره یی همچنین گفته است که در این تیراندازی ۱۶ نفر زخمی شده اند که حال سه نفر از آنها وخیم است.

اگر چه در گزارش‌های اولیه پلیس اعلام کرد مهاجم با شلیک به خودش از پای درآمده اما اکنون گفته شده علت دقیق مرگ او همچنان در دست تحقیق است. پلیس گفته یکی از ماموران پلیس مخفی هم به سوی مهاجم تیراندازی کرده و هنوز معلوم نیست علت مرگ او گلوله پلیس بوده یا شلیک او به خودش.

پلیس مونیخ گزارش کرده در میان قربانیان تیراندازی روز جمعه، چند نوجوان قرار دارند. حال سه نفر از زخمی‌های این واقعه هم بسیار وخیم گزارش شده است.

فرانک والتر اشتاین مایر، وزیر امور خارجه آلمان در بیانیه‌ای گفته است: هنوز انگیزه این حمله شنیع به طور کامل روشن نشده است و ما سرنخ‌های متناقضی در اختیار داریم.

واکنش ایران
سخنگو وزارت امور خارجه ایران با محکوم کردن حادثه تروریستی در مونیخ آلمان، با ملت و دولت آلمان ابراز همدردی کرد و گفت: مبارزه با تروریسم راهی جز مبارزه بی امان و فراگیر ندارد.

به گزارش ایرنا از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی روز شنبه و به دنبال وقوع تیراندازی در یک مرکز خرید در شهر مونیخ آلمان تصریح کرد: امروز مبارزه با تروریسم، در هر شکل آن و در هر کجا به عنوان یک خواست جدی و فوری جامعه جهانی و وجدان بشری، باید سر لوحه تمامی کشور ها و در یک اجماع بین المللی مورد توجه قرار گیرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: کشتار مردم بیگناه و بی دفاع امروز بدل به لکه ننگ دیگری در تاریخ بشریت شده است، که برای از میان بردن ان راهی جز مبارزه ای بی امان، فراگیر و به دور از استانداردهای دو گانه وجود ندارد.تیرانذازی مونیخ (3) تیرانذازی مونیخ (4) تیرانذازی مونیخ (5) تیرانذازی مونیخ (6) تیرانذازی مونیخ (1) تیرانذازی مونیخ (2)دیدگاهها بسته شده است.