یک کشیش رکورد دار سفر دور دنیا با بالون شد+تصویر

یک بالون‌ سوار روس توانست با پرواز انفرادی بدون توقف در دور دنیا توسط بالون، رکورد جدیدی برجا بگذارد.

57322818

به گزارش عرصه، به نقل از بی‌بی‌سی، فئودور کونیوخوف با یک بالون عجیب، سفر خود را از حوزه هوایی شهر نورتهام استرالیا آغاز کرد و طی ۱۱ روز و شش ساعت توانست دور جهان سفر کند.

اگر رکورد این بالون‌ سوار ۶۵ ساله ثبت شود، وی می‌تواند رکورد ثبت شده توسط استیو فاست در سال ۲۰۰۲ را دو روز بهبود بخشد.

کونیوخوف که طی سفر خود بر فراز نیوزلند، اقیانوس اطلس، آمریکای جنوبی، دماغه “امیدنیک” و اقیانوس منجمد جنوبی عبور کرده بود، امروز (شنبه) در ۱۶۰ کیلومتری شهر نورتهام به زمین نشست.

فاست در سال ۲۰۰۲ سفر خود را از نورتهام آغاز کرده و پس از ۱۳ روز و هشت ساعت و مسافت ۳۳ هزار کیلومتر توانست رکورد ثبت کند.

بالون کونیوخوف دارای ۵۶ متر ارتفاع بوده و از گاز هلیوم و هوای داغ استفاده می‌کند. وی که یک کشش روسی است،‌ مسافت طولانی‌تر را طی کرد اما با این وجود توانست دو روز زودتر سفرش را تکمیل کند. بالون کونیوخوف در این سفر ۳۴ هزار کیلومتری در توفانی در مدار قطب جنوب گرفتار شد که دما تا منفی ۵۰ درجه سلسیوس کاهش می‌یابد.

57322819

سیستم گرمایش بالون کونیوخوف در این مسیر از کار افتاد و وی مجبور بود آب آشامیدنی‌اش را با مشعل اصلی هوای داغ بالون گرم کند.

این بالون‌سوار طی سفر خود روزانه چهار ساعت در دوره‌ای ۳۰ تا ۴۰ دقیقه‌ای استراحت می‌کرد و مابین آن‌ها به بررسی تجهیزات و ابزار می‌پرداخت.

وی طی سفر خود در یک جعبه کربنی با ابعاد ۲x2x1.8 متر اقامت داشت.

 دیدگاهها بسته شده است.