فرهاد اصلانی: امیدمان را از دست نمی‌دهیم

فرهاد اصلانی در مراسم دریافت جایزه بازیگری‌اش با گلایه از روش‌های مدیران سینمایی گفت: هرچند مدیران ما دست به دامن سانسور و روش‌های پلیسی می‌شوند اما دولت امید است و ما امیدمان را از دست نمی‌دهیم.

1415630200048_HEMMAT KHAHI-9

به گزارش عرصه، مراسم قدردانی از فرهاد اصلانی و اهدای جایزه‌ بهترین بازیگر مرد جشنواره مسکو به او با حضور کارگردان و سایر عوامل فیلم دختر در سینما آزادی برگزار شد که با گلایه‌های صریح او و مریلا زارعی از وضعیت سینما و تلویزیون نیز همراه بود.

در ابتدای این مراسم که امروز یکشنبه سوم مرداد برگزار شد سیدرضا میرکریمی کارگردان فیلم دختر ضمن قدردانی از عوامل فیلم و کسانی که در ساخت فیلم به او کمک کردند گفت: به دلیل گرفتاری‌های کاری و اتفاق ناگوار فوت عباس کیارستمی فرصت نشد مراسم افتتاحیه‌ای برای فیلم برگزار شود و افتخارات فیلم در جشنواره مسکو در حاشیه ماند و حتی عوامل فیلم در این جشنواره غایب بودند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم مراسمی برگزار کنیم تا از عوامل فیلم به ویژه بازیگری که زحمات زیادی برای سینمای ما کشیده قدردانی کنیم. فکر می‌کنم فرهاد اصلانی به نیابت از همه بازیگران از جمله مریلا زارعی و ماهور الوند این جایزه را از جشنواره مسکو دریافت کرد که تندیس زیبایی هم دارد.

پس از سخنان میرکریمی و حضور چهره‌هایی چون مریلا زارعی، کمال تبریزی و فریدون جیرانی و فرهاد اصلانی روی صحنه کلیپی از مراسم اهدای جوایز فیلم دختر در جشنواره مسکو برای حاضران پخش شد.

سپس فرهاد اصلانی در سخنانی با بیان اینکه دریافت این جایزه در آستانه ۵۰ سالگی افتخاری برای من است گفت: برای اینکه نمی‌خواستم امشب با تپق حرف بزنم متنی را آماده کردم که همسرم زحمت نوشتن آن را کشیده چون خط خودم اصلا خوب نیست و از همین‌جا دست او را می‌بوسم برای حمایتی که در این سال‌ها از من کرده است.

فرهاد اصلانی که جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم مسکو را دریافت کرده است ادامه داد: خدا را شکر می‌کنم که این افتخار نصیب من شد اما متاسفانه موفقیت این فیلم مصادف شد با درگذشت عباس کیارستمی که جای او نه تنها در سینمای ایران بلکه در سینمای جهان خالی خواهد بود.

اصلانی در ادامه با ابراز خوشحالی از اینکه سینمای ایران در جشنواره‌های جهانی از جنبه‌های مختلف فنی و هنری ارزیابی می‌شود گفت: قبلا در جشنواره‌های جهانی جوایزی مثل جایزه ویژه هیات داوران و جایزه بزرگ به فیلم‌های ایرانی داده می‌شد که از جانب برخی افراد سیاسی تلقی می‌شد.

بازیگر فیلم یه حبه قند در ادامه تصریح کرد: هرچند مدیران ما در سینما از همان روش‌های ناکارآمد قدیمی استفاده می‌کنند و هنوز دست به دامن سانسور و روش‌های پلیسی می‌شوند که البته تنها شامل سینما نیست و حوزه‌های دیگر مثل موسیقی هم مشمول همین وضع هستند اما دولت امید است و ما کماکان امیدواریم.

اصلانی در پایان ضمن تشکر از سایر بازیگران و عوامل سازنده فیلم گفت: این جایزه را به تمام زنان و مردان گمنامی که برای اعتلای فرهنگ و هنر این کشور قدم برمی‌دارند تقدیم می‌کنم.

مریلا زارعی دیگر بازیگر فیلم دختر با بیان اینکه فرهاد اصلانی در این سال‌ها چیزهای زیادی به ما یاد داده از بازی او تمجید کرد و در ادامه به وضع پخش تیزرهای تلویزیونی این فیلم اشاره کرد و گفت: نمی‌شود گفت فیلم ما تبلیغ تلویزیونی ندارد چون هر از گاهی چند پلان پخش می‌شود و از بس در این‌باره حرف زده‌ایم دیگر خاصیتش را از دست داده است.

این بازیگر ادامه داد: با وجود اینکه به اندازه توانم برای این سینما زحمت کشیده‌ام اما نمی‌دانم چرا باید در فیلمی بازی کنم که در سینماهای کشور نمایش داده شود اما بعد بگویند پلان‌های شما در تیزر تلویزیونی پخش نمی‌شود.

مریلا زارعی که برای این صحبت‌ها با تشویق حاضران روبرو شده بود خطاب به بینندگان فیلم گفت: در حال حاضر ما فقط به امید شما کار می‌کنیم و هیچ چیز دیگری وجود ندارد. پس اگر از فیلم خوشتان آمد آن را تبلیغ کنید.

کمال تبریزی نیز که برای اهدای جایزه فرهاد اصلانی روی صحنه آمده بود از فرصت استفاده کرد و با تمجید از بازی‌های فرهاد اصلانی گفت: من تاکنون با آقای اصلانی کار نکرده‌ام اما کارهایی که او می‌کند ویژگی خیای به عنوان دبیر هجدهمین دوره جشن خانه سینما منصوب شده است، اهدای جایزه بازیگری فرهاد اصلانی در این مراسم را مقدمه اهدای جوایز جشن خانه سینما دانست و گفت: جشن خانه سینما در راه است و جوایز زیادی هست که باید تقدیم هنرمندان شود. پس با این جایزه راه را باز می‌کنیم.

پس از پایان این مراسم عوامل فیلم به همراه مردم به تماشای فیلم نشستند.دیدگاهها بسته شده است.