“شین کیمبرو” از فضا رای داد

به گزارش عرصه، با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا، دو فضانورد آمریکایی که با سرعت ۱۷ هزار مایل بر ساعت در حال گردش به دور زمین هستند، رای خود را ارسال کردند.

 “شین کیمبرو” رسما رای غیابی الکترونیکی خود را از ایستگاه فضایی بین المللی ارسال (ISS) کرد.

یکی دیگر از فضانوردان به نام “کیت رابینز” نیز رای خود را قبل از بازگشت به زمین در هفته گذشته ثبت کرده بود.

این دو فضانورد به لطف قانونی که توسط مجلس تگزاس در سال ۱۹۹۷ به تصویب رسیده و برای فضانوردان حق رای ایجاد کرد، رای خود را به ثبت رساندند.

برای فضانوردان انتخابات در حدود یک سال زودتر آغاز شد و آنها هنگامیکه در زمین بودند توانستند نوع انتخابات خود اعم از محلی، ایالتی یا فدرال(سراسری) را انتخاب کنند تا در فضا رای خود را به ثبت برسانند.

سپس، شش ماه قبل از انتخابات، به فضانوردان یک فرم استاندارد الکترونیکی داده می‌شود که آنها از این طریق می‌توانند به صورت غیابی رای خود را ثبت کنند.

پس از ثبت رای این برگه الکترونیکی ابتدا به مرکز کنترل ماموریت ناسا و پس از آن به ستاد شمارش آراء انتخابات ارائه خواهد شد.

آژانس فضایی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: رای گیری در فضا برای اولین بار در همان سال ۱۹۹۷ که به تصویب رسیده بود اجرا گردید.

“دیوید وولف” فضانورد ناسا اولین آمریکایی بود به که در فضا و در حالی که در ایستگاه فضایی میر روسیه به سر می‌برد در انتخابات شرکت کرد.

ساکن کنونی ایستگاه فضایی بین‌المللی” شین کیمبرو”  جدیدترین فردی است که از این موقعیت استفاده کرده است.دیدگاهها بسته شده است.